הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

אבישג רבינר – הרצאות לילדים

5 ילדים על גלגלים, ספר מסע (מאוייר) משפחתי שראלי באוטובוס

מאיפה מגיעים הרעיונות הכי מצחיקים לעלילת ספר ילדים? למה לכתוב על הכנרת ואמפיתאטרון קיסריה ולא על ניו יורק ואנטרטיקה? האם גם ספרות בדיונית מושפעת מחיי הסופרת? איך מחליטים לכתוב בקולו של בן 12 ולא בקול של אמא שלו? אלו טעויות אפשר לעשות כשבוחרים כריכה? 

על שאלות אלה ואחרות תענה אבישג במפגש מלא הומור, אהבת הארץ והספרות, בתקווה לעודד את הקהל הצעיר להתנסות בעצמו בכתיבה ויצירה בכלל, מתוך חוויות החיים.  

"אמא אומרת שאנחנו משפחה גדולה ומיוחדת, ואני חושב שאנחנו משפחה משונה וענקית," מתלונן הגיבור עילי לפני שהצפה בבית דוחפת את המשפחה לצאת באוטובוס קרקס לטיול מלא הרפתקאות בנופי ארץ ישראל. ובסוף יש גם סימניה במתנה.  

 

"סיפור טעים" – אגדה אקולוגית לבני ארבע עד שמונה, זוכת עיטור אנדרסן לאיור (ליאורה גרוסמן), ספרות ילדי
סיפור קסום בחרוזים על שלושה ילדים שאחרי ליל סערה יוצאים לקטיף פטריות בחורשת אורנים ושוכחים להשאיר לחיות פטריות אבל זוכרים לתקן את העוול שעשו.

במפגש נקרא את הסיפור המשעשע ותוך כדי קריאה, נתבונן בעיון באיורים שעל המסך. נעמיק להבין את הקשר בין המילה לתמונה, נדבר על תהליכי עבודה בצוות מאייר-סופר (ילדים קטנים במפגשים מאד נהנים משיחה חכמה ואף ביקורתית!) וגם נשאל – כאשר אנו פוגעים בטבע, מי משלם את המחיר? בנוסף נדבר על פנטזיה לעומת מציאות, על כוחה של חריזה, על הומור ועל מקורות השראה שנמצאים ממש מתחת לאף, בחדר הילדים לפני השינה.

 

 

אבישג רבינר היא סופרת ועורכת ספרות. "חמישה ילדים על גלגלים" הוא ספרה ה-5.  קדם לו "חמישה ילדים וחיים אחד" (עם-עובד) שתורגם בתמיכת קרן רבינוביץ' ומופיע במצעד הספרים של משרד החינוך. חמשת ילדיה, שגדול בחינוך ביתי, הם מקור השראה לגיבורי ספרה, שעלילתו היא פרי הדמיון.

בעלת תואר שני מחקרי בתכנית הבינתחומית לאומנויות באוניברסיטת ת"א ותואר שני בתקשורת. 

 

ינץ לוי, מחבר סדרת "הרפתקאות דוד אריה", בוחר את ספר השנה שלו: 

"בנותיי ואני נהנינו מאוד לקרוא יחד את הספר 'חמישה ילדים וחיים אחד'. בהומור מחוכם ואותנטי מגולל הספר את קורותיה של משפחה אחת משעשעת, כולל מריבות אחים, התחכמויות והמון־המון אהבה. וכמובן — כלב אחד בשם חיים. למדנו יחד להכיר את המשפחה משובבת הלב הזו. ספר קולח למי שקורא בלי ניקוד ולקריאה משפחתית משותפת" (ינץ לוי, בחירת הסופרים: הספרים הטובים ביותר, אתר NRG).

צילום: עינת גבאי לוי

˂ תחום מפגשים: הרצאות לילדים