הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
תמר גלעדי

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת “מפגשים” והדרכה דוא”ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות “מפגשים” והדרכה דוא”ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות “מפגשים” והדרכה דוא”ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

תמר גלעדי

בלוז לנעמי ומפגשים נוספים של הזמרת

הזמרת תמר גלעדי (כלתה של נעמי שמר), מבצעת את להיטיה האהובים.
את נעמי שמר, מהיוצרות החשובות במוסיקה העברית, אין צורך להציג, אולם יש צדדים בכתיבתה ובאישיותה הצבעונית, שפחות מוכרים לציבור הרחב.

הזמרת תמר גלעדי, מביאה את הצדדים הללו לידי ביטוי בעיבודים חדשים לשירים מוכרים יותר ופחות של נעמי.
ההיכרות האישית, האיכויות של תמר כמבצעת והאנקדוטות מחייה של נעמי, שהיא שוזרת בחן בין השירים, מציירות את נעמי שמר באור חדש, אותנטי, מפתיע ומעניין!

המופע, בו משתתפים טובי הנגנים בארץ, כולל בין השאר את השירים:
“העיר באפור”, “לשיר זה כמו להיות ירדן”, “אור”, “סימני דרך”, “חורשת האקליפטוס” ונכסי צאן ברזל נוספים.

על הבמה:
שירה, גיטרה, הרמוניקה וקסילופון: תמר גלעדי ‫| פסנתר וניהול מוסיקלי: רמי הראל ‫
קונטרבס: יוראי אורון ‫ | כלי הקשה: ישראל נחום
עיבודים: תמר גלעדי ורמי הראל

תמר גלעדי, זמרת יוצרת. הוציאה עד היום שישה אלבומי סולו ביניהם “האהבה מתה”, זוכה פרס אקום לשיר השנה 2001, “גן חורפי”, “בלוז לנעמי”, אלבום ומופע המחווה לנעמי שמר ז”ל,  ועוד. מרצה למוזיקה בסמינר הקיבוצים.

מפגשים נוספים עם תמר גלעדי:

“היו לילות” – מופע מחווה למרדכי זעירא
הזמרת תמר גלעדי עם המוסיקאים רמי הראל ,ספי עספורי ובהנחיית אשת הרדיו והתקשורת דלית עופר.  במופע משירי המלחין והפזמונאי, מרדכי זעירא, אשר שיריו קשורים בתולדות המדינה והם מהווים חלק בלתי נפרד מפס הקול של התרבות הישראלית. זעירא היה מראשוני המלחינים בארץ אשר שילב ביצירתו בין מזרח למערב וע”י כך יצר ניב ישראלי חדש המבטא את רוח המקום על מקורותיו הרבים.    במופע, לצד סיפור חייו, יישזרו שיריו שהם מנכסי צאן הברזל של הזמר העברי -“היו לילות”, “לילה לילה”, “שני שושנים”, “מה אומרות עינייך”, “נעולה היא דלתי”, “אל תפחדי תמר” (בכרם תימן) ועוד ועוד.

“סימני דרך” האח הקטן של בלוז לנעמי. תוכנית המותאמת לתלמידי חטיבות ביניים ותיכון.

כיתת אומן – “לשיר, לנגן, לכתוב”  איך וממה מורכבת זהות מוסיקלית. מפגש בו תמר מספרת על תהליך היצירה, הכתיבה ואיסוף חומרים לאורך כל חמשת אלבומיה. במהלך השיחה, תמר משלבת שירים מכל אלבומיה. (האהבה מתה, גן חורפי, הדרך הביתה, זמר נודד ועוד).

מפגש עם סופר – שיתופי פעולה בין תמר גלעדי לסופרים :
עירית לינור ותמר גלעדי – “הגברת מאוהבת” – הסופרת עירית לינור (“שירת הסירנה”, “בנות בראון”, “גברת ורבורג”) מדברת על אהבה, ועל הקשר בין אהבה לבין הספרות. על הגיבורים הספרותיים שפלשו לחלומותיהן הרומנטיים של נשים, איך השפיעו ספרים פופולאריים על הדרך שבה נשים חושבות על גברים, מה ההבדל בין הגבר מהספר לבין השכן מהקומה השלישית, ולמה צריך להיזהר מאוד כשצופים בקומדיות רומנטיות.
ואיך כל זה קשור לתחזוקת נישואים ולטיפול הנכון בבעל? (רמז: לא קשור)
הזמרת והיוצרת תמר גלעדי (“האהבה מתה”, “גן חורפי”, “סוג של ורוד”, “בלוז לנעמי”) תשיר משירי אלבומה החדש “הדרך הביתה” ושירים אהובים אחרים. יהיה רומנטי.

דורית רביניאן ותמר גלעדי – “איך הלילות היפים האלה הם כמו תפוח שלא נגמר, כמו פרי שמצמיח שוב בשר ככל שהוא מתקלף” (מתוך “גדר חיה” דורית רביניאן). “לולה קמה בבוקר, שותה את הקפה לאט, מקפלת אהבה בפרוסות לחם לבן…” (מתוך האלבום “הדרך הביתה” תמר גלעדי).
מפגש בין שתי נשים יוצרות. משוחחות ושרות על אהבה, יצירה, מסעות ומה שביניהם.

לאה איני ותמר גלעדי –  “שתי ידייך לחבק אותך, שתי עינייך להאיר אותך, וזיכרון שירשת מאימא, במסע אלייך פנימה… (מילים: לאה איני לחן: תמר גלעדי מתוך האלבום “סוג של ורוד”)
שתי נשים יוצרות, לאה איני ותמר גלעדי, שלקח להן זמן ללמוד איך לשלב בין נשיות, זוגיות, אימהות ויצירה-יצירה-יצירה… איך להשתחרר, כי “הגירוש הוא תמיד רק עוד תחנה”, ואיך לעשות דרך, ואפילו פרי, ממקום בלתי אפשרי… במופע נוגע ומשעשע בעקבות יצירתן המשותפת, “סוג של ורוד”, אלבום שירים שלאה כתבה, ותמר הלחינה ושרה.
לאה איני – סופרת ומשוררת (“בת המקום”, “ורד הלבנון”, “סוסית”, “גאות החול”, “הרדופים”, וספרים רבים נוספים), זוכת פרס ראש הממשלה לספרות (פעמיים), ביאליק, ניומן, שלוש מועמדויות לספיר ועוד.
תמר גלעדי – זמרת, מלחינה וכותבת (“האהבה מתה”, “גן חורפי”, “סוג של ורוד”, “בלוז לנעמי”), זוכת פרס אקו”ם לשנת 2001, ובימים אלה יצא אלבומה החמישי “הדרך הביתה”.

ועוד שיתופי פעולה בין תמר גלעדי לחיים באר, רוני סומק, משה סקאל, ועוד.