הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
הרצאה עמנואל בן סבו

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

הרצאה – עמנואל בן סבו

פתקים של תקווה

מבין אלפי הפתקים שנכתבו כל שבוע במשך עשרים ושלוש שנים, לצוות החינוכי והטיפולי בפנימיות שיקומיות טיפוליות, כינס המחנך, הסופר, המשורר והפובליציסט, עמנואל בן סבו עשרות פתקים לתוך ספר אחד, פתקים של תקווה.

ספר זה הוא הזמנה למפגשים עם הפסיפס האנושי המרכיב את החברה הישראלית.

ספר זה פותח צוהר להצלחות ולכישלונות לאכזבות ולשמחות, לרגעי החסד שנצברו בעשרים ותשע שנות חינוך פנימייתי מתפקיד המדריך, ועד למנהל חינוכי וסמנכ"ל.

חלק ממבוא הספר:
"האבנים הכבדות אינן  מתפוררות מעצמן, יש מי שיניף עליהם פטיש רב עוצמה, יש מי שיבכר לוותר על התפוררותן, יש מי שיכסה אותן בצלופן בוהק, יש מי שיפוצצן במקדח רועש, מפזר רסיסיהן לכל עבר, ויש מי שיפזר עליהן מים חיים, מים של אהבה, מים של תקווה וימתין בסבלנות להפיכתן לאבנים רכות.
על אלפי האבנים הכבדות שפגשתי בימי חיי בחרתי להרעיף מים מרככים, מים שיוצרים מציאות אחרת, מים של שינוי אמיתי, מחוללים חווית בריאה חדשה, מעצבת, אבן הריחיים הייתה לאבן התקווה, אבן שיש לה הופכין."

פתיחת צהר לעולמם של ילדי פנימייה והצוות החינוכי הטיפולי.
צמיחה מתוך משבר התמודדות עם שחיקה.

עמנואל בן סבו, בוגר ישיבה תיכונית, בוגר ישיבת הסדר, תואר שני בהצטיינות יתרה בניהול וארגון מערכות חינוך.
מחנך, מנהל חינוכי בפנימייה טיפולית, משורר, סופר, עיתונאי, פובליציסט ומרצה.
משלב בכתיבתו את האני והאנחנו, מלהטט ביכולתו להפגיש בין דמויות, בין דעות, בין עולמות ובין ערכים. עמנואל זוכה פרס 'רחל לשירה', פרס 'שופמן לספרות מקור', מלגת נשיא המדינה, אות 'קסת הזהב' של אגודת הסופרים העבריים במדינת ישראל, אות 'התקומה' במלאת שבעים שנה למדינת ישראל  על מכלול יצירותיו, כתר חינוך ורווחה- ירושלים.
עורך ראשי של רשת עיתונות מקומית בצפון, כתב עשרות ספרי שירה, סיפורת ותיעוד וכן למעלה משישים ספרי ילדים. כותב נאומים לאישי ציבור במישור הארצי ובמישור המוניציפלי.
בעל טור קבוע באתר החדשות והתחקירים NES1.
במשך שלוש שנים ברציפות נבחר על ידי משרד החינוך לתפקיד סופר אורח בכל בתי הספר ברחבי ישראל.
עורך ראשי לשעבר בהוצאת אופק לספרות ילדים.
שיריו פורסמו בבמות שירה מרכזיות וכן במוספי התרבות והאמנות בעיתונים היומיים.
בעל הוצאה לאור ייחודית "עכשיו אפשר".