הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
חיים

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

מפגש סופר עם חיים גרינבויים

מפגשים ייחודיים עם סופר חרדי

האם חרדים קוראים רק סיפורי צדיקים?

מפגש מפתיע ומסקרן שבו נציץ לעולם הספרות החרדי התוסס, הפועל כיקום מקביל, הרחק מ'צומת ספרים' ו'סטימצקי'. מדוע בבני ברק לא שמעו על "ארבעה במאה"? איך קרה שהסופרת החרדית הפופולרית ציפורה אדלר היא בעצם… גבר? מדוע צריך חותמת הכשר לספרי ילדים, ומה התחליף החרדי ל'פאודה' ול'בית הקלפים'?
ההרצאה מותאמת לפי קהל השומעים – ציבור רחב או צוות ספריה מקצועי

מפגש סופר: בין סופר סת"ם לסתם סופר
חיים גרינבוים מספר על עלילותיו כסופר חרדי במציאות ישראלית. האם כללי ההלכה מגבילים את היצירתיות? האם סופר חרדי מנסה לחנך את קוראיו? מה משותף להארי פוטר ולאְיסְתרַק? ומדוע יצאה הוצאת ספרים חרדית בקריאה נרגשת לכותבים חרדים, לחדול מפרסום ספרים?
בהרצאה משלב חיים גרינבוים שלל אפיזודות מעבודתו כעורך ופובליציסט בעיתונות החרדית, וכסופר למבוגרים ולנוער.
המפגש מותאם לאופי של קהל השומעים – ציבור כללי או ציבור דתי-חרדי

הרצאה חווייתית המקנה כלים וכללים פשוטים לכתיבת סיפור
איך מוצאים רעיון ואיך כותבים משפט פתיחה? כיצד בונים דמות אמינה, כיצד יוצרים מתח ואיך סוגרים את כל הקצוות? האם סופר חייב דמיון פרוע, איך מפתחים יצירתיות ומאיפה בדיוק מקבלים השראה?
אומרים שיש שלושה כללים לכתיבת ספר טוב, הבעיה שאף אחד לא יודע אותם. המפגש עם חיים גרינבוים הוא מיני סדנת כתיבה שאולי לא יהפוך אתכם למנפיקי רבי מכר סדרתיים, אבל לבטח ישחרר אי אלו חרצובות בנפשכם.
המפגש מותאם לאופי של קהל השומעים – ציבור כללי או ציבור דתי-חרדי

חיים גרינבוים הוא סופר, עיתונאי ומנחה סדנאות כתיבה, ונחשב לסופר המתח המוביל בציבור החרדי. רשימת ספריו: 'צוואה', 'תיק מקסיקו' ו'טביעת אצבע' למבוגרים, וסדרת 'החמישה' לנוער – כולם תורגמו לאנגלית, צרפתית ו…יידיש.