הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
נטלי בלהסן

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

נטלי בלהסן – פעילות לילדים ולמבוגרים

שעת סיפור ויצירה עם הסופרת והמאיירת נטלי בלהסן

נטלי בלהסן היא סופרת ילדים ומאיירת. ספריה השתתפו במצעד הספרים של מצעד החינוך וזכו לשבחי הביקורת. בעשור האחרון העבירה שעות סיפור לילדים בספריות ובבתי ספר בכל רחבי הארץ. בעלת תואר ראשון בביולוגיה ובספרות ותואר שני בספרות מאוניברסיטת תל אביב. בוגרת בית הספר לאיור "מאיירימים" של המאיירת ליאורה גרוסמן. ילידת 1983 ומתגוררת בהוד השרון.


שעת סיפור ויצירה לילדים

תיאור הפעילות:

  1. ​הסבר מותאם לילדים על טכניקות איור שונות, בדגש על איור הספר "הנבט הקטן" במגזרות נייר, ואיור הספר "בארץ השמיכה" בקולאז' של בדים, כולל הצגת מגזרות ופריטים מיוחדים מתוך הספרים, וחשיפת סודות נחמדים מאחורי הקלעים של תהליך היצירה.
  2. הקראת הסיפור "הנבט הקטן" או "בארץ השמיכה" (לפי בחירת מזמיני הפעילות) או את שניהם אם הזמן מאפשר, ושיחה קלילה סביב נושאי הסיפור. שני הספרים שופעים באהבת טבע ובעלי חיים, ובמקביל מתמודדים עם סוגיות מעולמם של ילדים ומבוגרים כאחד, כמו פריחה מאוחרת, התגברות על קשיים בעזרת כוחו של הדמיון, יצירתיות, חלומות ועוד.
  3. ​פעילות יצירתית בגזרי נייר.

משך הפעילות: כשעה
מתאים לגילאי 3 ומעלה

על הספרים:

מפגש סופרת הנבט הקטן"הנבט הקטן"

כתבה ואיירה: נטלי בלהסן
הוצאת ידיעות ספרים, 2021

שלושה זרעים קטנים ישנים באדמה. בזמן ששניים מהם נובטים וצומחים במהירות, השלישי ממשיך לישון ולחלום חלומות ירוקים. מתי כבר ינבוט? מתי יצמיח עלים? ועד מתי ימשיך לחלום? זהו ספרה השלישי של נטלי, שלראשונה גם איירה בעצמה. קדמו לו "גברת מגזרת", שתורגם לכמה שפות, ו"הסיפור של פצפונת" – שלושתם נבחרו למצעד הספרים של משרד החינוך.

מפגש סופרת בארץ השמיכה - נטלי בלהסן - כריכה לשיווק"בארץ השמיכה"

כתבה ואיירה: נטלי בלהסן
הוצאת כנפיים וכתר, 2023

"יש ילדים שסופרים כבשים שחורות ולבנות, עד שנרדמים. אבל לי יש שמיכת טלאים, שסבתא תפרה לי בכל הצבעים. ואם קשה לי בחושך להירדם לבד, אני יוצאת לטייל בשבילי הבד." האדמה שם רקומה, והשמש – כפתור. לכן חשוב מאוד לזכור: לקטוף רק את מה שמותר, ולא לקלקל שום תפר או חוט, אפילו לא בטעות. אז מה קורה כשחוט אחד נקרע? האם ילדה אחת קטנה, שאיננה באמת נסיכה, תצליח להציל את ארץ השמיכה?

בספרה הרביעי, יצאה נטלי ללקט בדים, חוטים וחרוזים, ורקמה במלאכת טלאים סיפור על ילדה שמתקשה להירדם, על כוחם של משחקי דמיון לסייע בהתמודדות עם קשיים וחששות וגם על חשיבות השמירה על הטבע שסובב אותנו.


יער מגזרות בשכבות - נטלי בלהסןסדנת מגזרות נייר לנוער ולמבוגרים

משך הפעילות: כשעתיים

נתחיל מהיכרות כללית עם עולם מגזרות הנייר המופלא, ונגלה סודות מאחורי הקלעים של תהליך איור הספר "הנבט הקטן".

אחרי שנקבל השראה מאמני מגזרות וירטואוזים מכל העולם (מבלי שזה ילחיץ וימנע מאתנו לנסות בעצמנו), נלמד להכין עבודת מגזרות בחמש שכבות: נטייל בנבכי יער עבות, נצלול אל מעמקי הים או נשקיף על פסגות הרים מושלגים. כל משתתף ומשתתפת יכינו יצירה של נוף חלומותיהם, והכול באמצעות ניירות, מספריים וגם סכין חיתוך (לנועזים שבינינו).

לא נדרש ניסיון קודם.


נטלי בלהסן, ילידת כפר-סבא, בוגרת תואר ראשון בביולוגיה ובספרות ותואר שני בספרות מאוניברסיטת תל אביב.

תמונה באדיבות המרצה.