הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
עומר ברק סופר

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

מפגש סופר – עומר ברק

מחבר רב המכר ״לחוץ חתונה״

אין א ריליינשיפ

מסעו של הגבר היחיד בישראל שחלם לכתוב סיפורי אהבה בעברית.

לסופר עומר ברק היה רק חלום אחד מאז שהיה בן 16: לכתוב קומדיות רומנטיות בעברית.
היו לו רק שתי בעיות קטנות עם החלום הזה: האחת, הוא גבר.
השנייה: אין סוגה כזו בעברית.
או לפחות לא הייתה, עד שהוא הגיע.
בהרצאה מצחיקה, חכמה ומלאת השראה יקח אותנו עומר אל המסע המדהים לכתיבת סיפורי אהבה בעברית, כל הדרך מהבוז והלעג שספג ועשרות מכתבי הדחייה שקיבל ועד להגעתו למקום הראשון ברשימות רבי המכר, לבתי הקולנוע, לשבירת שיאי המכירות הישראלים ולהגדרתו על ידי ידיעות אחרונות כ״איש שפתח מדף ספרים חדש לחלוטין בישראל״.
בהרצאתו ״אין א ריליינשיפ״ ידבר עומר על הגשמת הייעוד האישי שלך (גם כשכל השאר אומרים לך שאין לך סיכוי), גבריות חדשה, איך כותבים אהבה בשפה שמעולם לא טרחה למצוא לאהבה אפילו מילה נרדפת אחת, איך כותבים בז׳אנר לא קיים בישראל, האם יש דבר כזה אהבה ישראלית ואיך מגשימים את החלום שלך – ונשארים בחיים.
עומר ברק הוא מחבר רבי המכר ״לחוץ חתונה״ ו״כולם לחייך״ ותסריטאי הסרט ״עוד סיפור אחד״ (במאי: גורי אלפי), אשר מבוסס על ספרו הראשון.


איך להגשים את החלומות שלך – ולהישאר בחיים

כל מי שמנסה להגשים חלום שומע את הקלישאה הטחונה עד דק: חייבים להיכשל שוב ושוב כדי להצליח.
אבל מה עושים כשההצלחה באמת דופקת בדלת? מה עושים כשכל החלומות שלך מתגשמים בדיוק כמו שביקשת? ובכן, אם שואלים את עומר ברק התשובה פשוטה: צונחים על השטיח בסלון וחוטפים התקף חרדה שכמעט שולח אותך לחיות את החלום שלך בעולם הבא.
הצלחה היא דבר שנראה לנו רחוק. לא מושג. לא סביר. אולי מהסיבה הזו רוב העסקים העצמאיים קורסים דווקא כשהם מתחילים להצליח, ורוב האמנים נעלמים אחרי הלהיט הראשון שלהם. הרצאת חובה לכל חולם חלומות שרוצה גם להגשים אותם.


מה כדורגל לימד אותי על כתיבה

כששואלים את עומר ברק איפה הוא למד כתיבה, הוא עונה על כך במילה אחת בלבד: מהכדורגל. מה הקשר בין הדרבי התל אביבי לחוקי הסיפור של אריסטו? למה יוהאן קרויף הוא המורה הטוב ביותר לכתיבה? מה דיוויד בקהאם יודע על כתיבה שגדולי הכותבים עדיין לא? מה טולסטוי למד ממאמן הכדורגל של מנצ׳סטר יונייטד, אלכס פרגוסון? ולמה ״שירים ושערים״ הייתה בית הספר הטוב ביותר לכתיבה שאפשר לבקש?
בהרצאה מקורית, מרתקת, עשירה בדוגמאות מנפץ עומר מיתוסים על כתיבה, על ספורט ומצליח ללמד כתיבה – ולהסתכל על כתיבה – בדרך שאיש לא עשה לפניו.

עומר ברק היה פרשן הספורט של ״ידיעות אחרונות״ והוא מחבר רב המכר ״לחוץ חתונה״, אשר הגיע למקום הראשון ברשימות רבי המכר, שבר את שיאי המכירות הישראלים ועובד לסרט בבימויו של גורי אלפי. זכויות העיבוד לטלוויזיה של ספרו שבדרך, ״כולם לחייך״, נרכשו טרם צאתו לאור.


מפגש עם הסופר עומר ברק

איך כותבים ספר בז׳אנר שכולם מתעקשים שכלל לא קיים ובטח לא יצליח בישראל? כיצד 32 מכתבי דחייה מהוצאות ספרים הובילו למקום הראשון ברבי המכר? מה הלקח שאפשר ללמוד אחרי  שיוצאים ל-30 דייטים ב-30 יום (כן, זה סיפור אמיתי)? למה ועד הבית הוא בית הספר הטוב ביותר לכתיבה ולהגשמת חלומות? ואיך זה מרגיש לעמוד על סט הסרט שמבוסס על הספר שכולם אמרו לך שיהיה כשלון מסחרי מהדהד?

במפגש מצחיק, כן ושנון מאין כמוהו מגולל עומר ברק את הסיפור הלא יאמן של ״לחוץ חתונה״, הקומדיה הרומנטית שכבשה את ישראל, מדבר על כתיבה מזוית יחודית ומרתקת ומגלה ואיך זה מרגיש להגשים את כל החלומות שלך ואיך ממשיכים להאמין בעצמך גם כשאף אחד אחר לא.


עומר ברק הוא מחבר רב המכר ״לחוץ חתונה״, אשר הגיע למקום הראשון ברשימות רבי המכר, שבר את שיאי המכירות הישראלים ועובד לסרט בבימויו של גורי אלפי. זכויות העיבוד לטלוויזיה של ספרו שבדרך, ״כולם לחייך״, נרכשו טרם צאתו לאור.