הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
צוריה שלו

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

מפגש סופרת – צרויה שלו

מגוון הרצאות מרתקות

מפגש מיוחד לתיקון ליל שבועות
הרצאה בה היא מספרת איך השפיעו עליה סיפורי התנ"ך מגיל צעיר מאד, ואיך משפיע התנ"ך על הדמויות הספרותיות בספרייה -חיי אהבה, בעל ואישה, שארית החיים. היא מראה כיצד מוטיבים תנכיים כמו קנאת אחים, כמיהה לילד, נבואת אמת ושקר משתלבים בספרייה ומקבלים פנים חדשות בעלילות מחיי משפחה מודרנית. היא מראה כיצד התנ"ך מהווה מקור לנחמה אך גם למורכבויות וקשיים, ודנה בדמותה המורכבת של רחל, כהשראה לדמותה של דינה בשארית החיים, ודרכה על החשש של המספר המקראי מן העוצמה הנשית.

הרצאה על ספרה 'כאב'
עשר שנים לאחר שנפצעה בפיגוע, חוזר הכאב ומכה באיריס, גיבורת הרומן החדש של צרויה שלו.
יחד איתו חוזר לחייה איתן, אהוב נעוריה שנטש אותה ופצע אותה עמוק יותר מהאוטובוס שהתפוצץ בסמוך אליה, ועכשיו הוא משיב לתוך עולמה שמחה ותשוקה שלא היו בו שנים.
נישואיה של איריס מדשדשים, ילדיה כבר התבגרו, וכל הסימנים מראים שמשפחתה כבר כמעט אינה זקוקה לה, ועל כן הגיע הרגע לממש את האהבה הישנה-החדשה שניתנה לה כמעין הזדמנות שנייה שאין להחמיצה.
איריס עומדת בפני החלטה בלתי אפשרית, וכדי להכריע היא מנסה להבין האם בידיו הטובות של איתן תמצא מרפא לכל כאביה, והאם כדי להחלים מהם יהיה עליה להכאיב לקרובים לה ביותר.

הרצאה: הקסם המסתורי של מלאכת הכתיבה
צרויה שלו תספר בהרצאתה על הדרך הארוכה והמסעירה של הולדת ספר, מן הרעיון הראשון ועד שהוא מגיע לידי הקוראים. על ההפתעות והאכזבות במלאכת הכתיבה, הכאב והפליאה, הגלוי והנסתר. על דמויות שמתעקשות להיכנס לספרים ועל משפטים הכותבים את עצמם. על הדרמות הרגשיות שהיא מתארת בספריה בין גברים ונשים, הורים וילדים, ועל המשיכה למיקרוקוסמוס המרתק של חיי משפחה.

משך ההרצאה :60 דקות פלוס זמן לשאלות

צרויה שלו היא אחת הסופרות הישראליות המוערכות ביותר בארץ ובעולם. ספריה, ביניהם "חיי אהבה", "תרה", "כאב" ו"פליאה", תורגמו ל28 שפות וזכו לפרסים בינלאומיים חשובים. שלו היא אבירת מסדר האומנויות והספרות מטעם ממשלת צרפת.