הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
הרצאה רפי שרגאי

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

הרצאה – רפי שרגאי

מרצה לא שיגרתי לקולנוע

נולד בבריסל , יליד 67. תואר ראשון במדעי הרוח, תיאטרון חברתי באוניברסיטת ת"א, בימוי תיאטרון בסמינר הקיבוצים, קולנוע במכללת "ספיר", תסריטאות בבית הספר לתסריטאות של עידית שחורי.
מרצה לקולנוע כ 15 שנה.
בשנים האחרונות מרצה ב"מכון אבשלום", קולנוע "לב", "יערות הכרמל","מצפה הימים", "פסטורל" כפר בלום, אולם גן שמואל, חברות הי טק, קתדראות, ספריות וחוגי בית. מקנא קלות רק בוודי אלן – בגלל החוכמה, הפוריות, ההתמדה והכישרון. אה כן.. וצופה בהמון סרטים It's a dirty job but someone has to do it…    

הרצאות הדגל שלי :
"מרלן, מרילין ומריל" – על נשיות ומעמד האישה בקולנוע – מתאים ליום האישה
איך מיוצגת האישה ומעמדה מול החברה הגברית בראי הקולנוע? מי היו השחקניות הבולטות שהעזו למרוד בסטריאוטיפ הנשי בחייהן וגם בסרטיהן?
הצצה מרתקת לסצנות בלתי נשכחות בכיכובן של כוכבות הקולנוע הגדולות של כל הזמנים: ממרלן דיטריך ועד אודרי הפבורן, ממרלין מונרו ועד ליז טיילור, ממריל סטריפ ועד לג'וליה רוברטס. סקירה מרתקת ועדכנית של האבולוציה (ולפעמים הפיקסציה), של המין החזק ומאבקו לשוויון ,בראי הקולנוע העולמי.
הרצאה סוחפת לא לנשים בלבד…


"אהבה זה דבר מצחיק" – אהבה והומור (יש דבר כזה..) בקולנוע – מתאים ליום האהבה
זוגיות, אהבה, רומנטיקה וסקס יכולים להצחיק מאוד !! גם בסרטים…
במפגש שהוא "בידור נטו" – נצפה במיטב הסצנות המצחיקות המתעסקות בכל פורמט אפשרי של מערכות יחסים, נלמד מעט על "אחורי הקלעים" של הפקת סרטים אלה וננסה ללמוד טיפ אחד או שניים על הסתכלות הומוריסטית וקלילה בזוגיות.


לחשוב מחוץ לקופסה – על יצירתיות, מקוריות ושבירת מוסכמות בקולנוע
במפגש רב-השראה זה ליקטתי את מיטב ההברקות, את המהלכים התסריטיים והבימויים פורצי הגבולות של יוצרים שונים, את הסצנות שהדהימו את הצופים לאו דווקא בגלל האפקטים (מקומם במפגש – שולי), אלא בגלל החשיבה הלא-שגרתית, שהולידה מהלכים קולנועיים יוצאי דופן ומלאי השראה, מהלכים שהשפיעו על תפיסת המציאות אצל הצופה ועל הנאתו מהסרט. מפגש חווייתי, מאלף, מלא השראה על יצירתיות ומקוריות. בין המשתתפים: וודי אלן, היצ'קוק, צ'אפלין, הארי וסאלי.


סדרות קולנוע מאלפות
1. שתיקה הולכת ונמשכת של משורר – על סופרים ומחסומים יצירתיים בראי הקולנוע
הסרט: כשתפגשי גבר זר וגבוה . במאי: וודי אלן
2. ספרות ילדים ועיבודה לקולנוע
הסרט: הרפתקאות טינטין. במאי: סטיבן שפילברג
3. ספרות מד"ב ופנטזיה ועיבודה לקולנוע
הסרט: מלחמת העולמות. במאי: סטיבן שפילברג


קרדיט תמונה: ערן ירדני