הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
שירי צוק

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

שירי צוק – הרצאות לילדים, הרצאות להורים וסדנת כתיבה לנוער

מפגשים להורים ולילדים עם הסופרת התסריטאית ומבקרת הספרות

שירי צוק, היישר מהפינה בתוכנית הבוקר, מעבירה הרצאות פרקטיות, מרתקות ומשעשעות לילדים חובבי ספרים וקריאה, ולהורים שחשוב להם שילדיהם יקראו.

להורים:
שיקראו! איך תגרמו לילדים שלכם לקרוא?
הרצאת חובה להורים, עם טיפים קלים ופשוטים שיעזרו לכם להפוך את ילדיכם המכורים למסכים – לתולעי ספרים.

לתלמידים:

כיתות א'-ג':
מרעיון לספר – איך כתבתי, מחקתי, שכתבתי וזרקתי, או למה המחק הוא חברו הטוב ביותר של הסופר
מפגש סופרת לילדים על הדרך הארוכה בין רעיון לספר, עם דוגמאות מספריה המוכרים: סבתא בישלה דייסה, המוצץ של סבא, זה השם שלי ועוד רבים אחרים.


מפגש סופר – סבתא בישלה דייסה | מערך שיעור לגן – כיתה ב'
במפגש שיעסוק בספר הפופולרי "סבתא בישלה דייסה", שירי צוק תשוחח עם הילדים על חריזה, משחקי אצבעות ושירי משחק. נדבר גם על פולקלור, אגדות, מעשיות וסיפורי עם, ושירי תדגים איך סיפורים שונים חוזרים בצורות שונות בתרבויות שונות, ואיך הופכים סיפור קלאסי לסיפור משלך.
שירי תספר את סיפור סבתא בישלה דייסה הקלאסי, תקרא בקול את הספר "סבתא בישלה דייסה", וביחד עם הילדים, תיצור ורסיות נוספות לספר.
בסיום יינתן זמן לשאלות.

על הספר:
הספר מבוסס על הסיפור העממי "סבתא בישלה דייסה" ומספר איך סבתא בישלה דייסה וחילקה לכל השכונה. גם רני הקטן טבל ידו בקערה, וליקק את האצבעות בהנאה – אבל מה לעשות שגם הפעם לזרת לא נשאר?
סבתא יוצאת למסע חיפושים ודיגדוגים על גופו של רני, ובסופו של דבר היא מחליטה לבשל דייסה חדשה עבור הזרת.
ומה קורה כשהזרת כבר לא רעבה? היא מתגעגעת לחיבוקים, לדיגדוגים ולאהבה! מזל שסבתא עדיין בסביבה.


כיתות ד'-ו':
אם לסבתא היו גלגלים ולי היו כוחות על – "מה אילו" כמנוע עלילתי
מפגש סופרת לילדים על כתיבת ספרי נוער: נקודת הפתיחה, פיתוח דמויות, סוגי מספרים ועוד, כולל דוגמאות מספרה החדש 'מי רוצה כוח־על – ההתחלה' וספרי 'חבורות' נוספים (השביעיה הסודית, ג'ינג'י, הארי פוטר ועוד).


מפגש הורים-ילדים מיוחד!
לילדים בגילאי 6-10 ולהורים בכל גיל:
סופרת הילדים ותולעת הספרים שירי צוק מגלה להורים ולילדים איך ממציאים סיפורים, איך מוציאים ספר, ומסבירה להורים למה קומיקס זה מעולה ואיך מעודדים קריאה בלי לעצבן.


סדנת כתיבה לנוער צעיר
כותבים עם שירי צוק – 3 מפגשים
סדנת כתיבה לכיתות ה'-ו' הכוללת שלושה מפגשי תיאוריה ותירגול, שמטרתם להציג ארגז כלים לכתיבה. נעסוק בהשראה ורעיונות, עלילה, דמויות ובנייתן, מספר וסוגי מספרים, שפה ודיאלוגים, ז'אנר וקהל יעד ועוד.
סדנת כתיבה

שירי צוק, סופרת, תסריטאית ועורכת, פרסמה מעל 20 ספרים לילדים, נוער ומבוגרים, וכתבה מאות תסריטי טלוויזיה. כתבה את סדרת "מי רוצה כוח על", "קודם כול, תירגעי", "סבתא בישלה דייסה", ועוד רבים אחרים. בימים אלה היא עובדת על הספר השלישי בסדרת "מי רוצה כוח־על".

תמונה באדיבות המרצה.