הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
אסתי זקהיים

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

אסתי זקהיים

על גוף ונפש

סודות ושקרים – הרצאה של שעה וחצי או סדנא בת 3 שעות
הרצאה חווייתית ואישית, העוסקת בשפת הגוף שלנו המודעת והלא מודעת, במסרים ובפרשנות הבסיסית העוזרת לנו להכיר ולהבין אנשים  ודמויות במערכות היחסים האישיות. בזוגיות וביחסי עבודה. ההרצאה נוגעת ביחסי גוף ונפש, פוטותראפיה, תמונות הנפש, ובשימוש בשפת הגוף כבסיס לחוות, להביע ולהכיר את הסובבים ואת עצמנו. רגשות הקשורים לתאטרון הפנימי שלנו והקהל המופנם בנו והמפגש איתם בחיים, יום יום, מול הקהל האמיתי. ההרצאה מיועדת לקהל מעורב, נשים וגברים. ניתן להזמין גם הרצאה שרובה ככולה מיוחדת לנשים בלבד, ואז היא מתרכזת בשפת גוף נשית ובחינוך שלנו והפנמות של דורות על גבי דורות של דיכוי, דרך הגוף והאמונות שלנו. ההרצאה יכולה להיות פרונטלית, לפני קהל גדול בת שעה – שעה וחצי, או כהפעלה פלוס הרצאה, בסדנא בת שלוש שעות, שבמהלכן עוברים המשתתפים גיבוש כקבוצה, תרגולים ותרגילים, מרתקים מטלטלים ומשעשעים.

 פוטותראפיה – סדנא בת 3 שעות
"We don't  take  photographs with our cameras, we take them with our hearts and our minds. They are a reflection of ourselves, what we are, and what we think".

אני בתמונה –  איזה סיפור מספרת התמונה שלי. איך אפשר להתעצם, לעשות שינוי, לקבל את העבר וההווה דרך העבודה עם הצילומים. אלבום התמונות הרשמי הוא קצה הקרחון, הוא הפרסונה שאנחנו מציגות לעולם יש לנו את התמונות שלנו מהילדות, מאירועים משפחתיים, תמונות שאנחנו מעלים לפייסבוק, הסיפור הרשמי שלנו לעצמנו ולעולם.
הסדנא מעודדת את האדם לראות עצמו כמי שיוצר את עולמו, עברו, עתידו ופחדיו בדרך בה הוא מתבונן ופועל עם ועל עצמו ועם סביבתו המיידית והרחוקה. העבודה בקבוצה מציעה לפרט להשתתף, להרחיב את אפשרות קיומו ומידת אחריותו על חייו ולהפחית את הדפוסים  המוכרים. הגברת האחריות ומידת החופש של המשתתפות, והתנסות באפשרויות חדשות, תעשה בטכניקות מגוונות.
אני מצלם- את מי? את מה? ולמה? מה מאפשרת לי העדשה? המצלמה? הרחוק -קרוב, הצופה ולא משתתף. איזה סיפור מסופר כאן? סיפור חיינו דרך הצילומים שלנו, שאנחנו צילמנו, שצילמו אותנו, וכל מה שלא צולם- התמונה שלא צולמה אבל היא צרובה בזכרוני ובגופי המסע להתפתחות אישית, מאפשר למשתתפים לחשוף דרכים נוספות להתקיים בעולם רואים אותי. רואים לי, קהל פנימי – קהל חיצוני הרצאה\סדנא. בקבוצה נתמודד עם רגשות לא פוטוגניים פחדים כעסים, אהבות, פגיעות, קנאה, תסכולים ורגשות נוספים, הקשורים לתאטרון הפנימי שלנו והקהל המופנם בנו והמפגש איתם בחיים, יום יום, מול הקהל האמיתי: מול חברינו, ומשפחתנו והעולם הממשי שבחוץ, מחוץ לגופנפש שלנו המסע להתפתחות אישית, מאפשר למשתתפות לחשוף דרכים נוספות להתקיים בעולם, אותן הן מוזמנות לבחור ולנסות. הקבוצה מעודדת את האדם לראות עצמו כמי שיוצר את עולמו, עברו, עתידו ופחדיו בדרך בה הוא מתבונן ופועל עם ועל עצמו ועם סביבתו המיידית והרחוקה.

"סודות הגוף" – ניתן להזמין כהרצאה של שעה וחצי או כסדנא  בת שלוש שעות.
מה המשקל שלנו מספר? צורתנו הפיזית היא רק החלק הגלוי לעין של החלקים הנסתרים: תכונותינו, עוצמתנו חולשותינו רגשותינו וכו'.
גופנו הוא ההשתקפות החומרית של ההיסטוריה הרגשית שלנו והוא חושף את הקונפליקטים והאתגרים שיצרו אותו, הוא משקף את אמונותינו על עצמנו, איזו דרך עשינו, אלו מלחמות ניצחנו, ואילו מסקנות הסקנו. מכאובינו, פחדינו וכעסנו, גורמים לנו להתכווץ, לעומת זאת כשאנו מאושרים או מאוהבים אנו נפתחים, נמסים וזורמים, זהו הביטוי החיצוני של הריקוד הפנימי של החיים, כשרוקד הגוף – הנפש שרה.

אסתי זקהיים, שחקנית תאטרון, קולנוע וטלביזיה (טיפול נמרץ, אליפים, רוקדים עם כוכבים ), זוכת שני פרסי אופיר, על תפקידיה ב – "עפולה אקספרס" ו-"לילסדה" ומועמדות על "הכוכבים של שלומי".
מנחת קבוצות בשילוב אמנויות, מעבירה סדנאות בשפת גוף, פוטותראפיה, מצגת אפקטיבית, אודישנים ועמידה מול קהל. פתרון קונפליקטים, והעצמה.
אסתי מעבירה גם סדנאות בהתנדבות בבית אבות (העצמה נשית בגיל השלישי) ובבתי חולים לנפגעי נפש, והוסטל לאסירים משוחררים נפגעי סמים ובמסגרות שיקומיות אחרות.