הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
דנה בירן

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

דנה בירן

סדנת פוטוסינרגיה העצמה בצילום

דנה בירן, פוטותרפיסטית ומנחת סדנאות מוסמכת

"המצלמה היא כלי שמלמד אנשים איך לראות ללא מצלמה" דורותיאה לאנג

סדנת גיבוש – פוטוסינרגיה – הדגש על העמקת הכרות בין צוות הספרייה. נשתמש בתמונות ילדות שהמשתתפים יעבירו בעוד מועד לפני הסדנה, ע"י השוואה בין הילד שהיו לאדם שהם היום נוצרת אינטימיות מיוחדת בין המשתתפים. צילום חופשי בחוץ – צילום באמצעות טלפונים הניידים (ניתן להביא עמו מצלמה דיגיטלית מהבית). כשנעבור על התמונות שהמשתתפים צילמו נוכל לקבל מושג על תפיסת המציאות של כל משתתף. איך הוא רואה , מה הוא רואה ומה נעלם מעיניו. נבין את פערי תפיסת המציאות ונק' המבט השונה בין המשתתפים ונלמד כיצד לגשר עליהן.

סדנת דימוי עצמי – צילום פורטרט עצמי ע"י המשתתפים כאשר המצלמה מהווה מעין מראה והמשתתפים יכולים לשלוט בדימוי של עצמם. בחלק השני של הסדנה – צילום בזוגות . איך המשתתפים מצלמים את המשתתף שמולם? איך תופסים את המהות של המצולם בדרך שהכי תתאים לו.

סדנת "להמיס את הקרחון" – סדנת שירות- איך להגיע להכרות אינטימית ומהירה עם אנשים אותם אנחנו פוגשים בפעם הראשונה. מה שאנשים מראים לנו הוא רק קצה הקרחון ברגע שנדע להתעניין בהם ולהקשיב באמת נדע לתת להם את השירות המתאים להם. דרך המבט מבעד למצלמה בתרגילים השונים (צילום בזוגות , עבודה עם קלפי תמונות וצילום חופשי) נלמד לראות את הלקוח כמו שהוא רוצה שנראה אותו ולא נשליך עליו את נקודת המבט שלנו .

הדמויות מהספרים קמות לתחייה – שימוש בספרייה כראי של עצמנו – יכולה לשמש כסדנת גיבש חווייתית או כסדנת דימוי עצמי – המשתתפים מתבקשים בעוד מועד לבחור דמות ספרותית אליה הם הכי מתחברים ולהביא איתם לסדנה בגדים וחפצים הקשורים לאותה הדמות. בסדנה הם יביימו את עצמם לפורטרט של הדמות לעומת הפורטרט האמיתי שלהם. מטרת הסדנה: חשיפת הרצונות הכמוסים של המשתתפים ביחס לעצמם ובדיקת המניעים שלהם בחיי היום יום. דרך העצמי הרצוי לזה המצוי נאפשר להם חווית צמיחה שתישאר איתם גם הרבה אחרי שהסדנה תסתיים.

זו לא עוד פעילות גיבוש בנאלית! | ראיית עומק של צרכי הקבוצה והארגון | ניפוץ דפוסי חשיבה מקובעים | תחרויות, צחוק והנאה מובטחים!

הסדנאות מותאמות לקבוצה בהתאם לאופייה ולצרכיה.

מסגרת זמן המומלצת 3 שעות לקבוצה של כ- 30 משתתפים.

שעתיים לקבוצה של כ- 20 משתתפים.

לפני כל סדנא תתקיים שיחה מוקדמת כהכנה לקראת הסדנא, עם מנהל/ת הספרייה.

סדנאות לקהל הרחב:

 1. סדנת צילום בשילוב הכרות עם עולם הפוטותרפיה – קהל היעד: בני 30- 75.
  בחלק הראשון של הסדנה נקיים סקירה קצרה על המונחים הטכניים הבסיסיים של הצילום: צמצם, מהירות תריס ועומק שדה ונתרגל בקבוצות.
  בחלק השני של הסדנה – הכרות עם עולם הפוטותראפיה – צילום אינטואיטיבי, צילום עצמי, צילום מבויים, עבודה עם קלפי תמונות ותמונות ילדות באמצעות עבודה בקבוצות נבין את האספקטים השונים של הפוטותרפיה וברבדים השונים נגלים לנו מהתמונות.
 2. סדנת צילום הורים וילדים – קהל היעד – הורים וילדים מגיל 4 – עד 7.
  ניתן לקיים כסדנה מיוחדת לפורים או חנוכה. במהלך הסדנה נקיים סקירה קצרה על המונחים הטכניים הבסיסיים של הצילום: צמצם, מהירות תריס ועומק שדה ונתרגל הורים וילדים יחד. נקים סטודיו בתוך החלל שבו תתקיים הסדנה והמשתתפים יצלמו את עצמם וחפצים דוממים אשר יבחרו.
 3. סדנת אנימציית תמונות סטילס , "סטופ מושן" – קהל היעד – בני נוער 13- 16.
  בסדנה נלמד ליצור סרטון אנימציה אשר כולו מורכב מתמונות מצולמות. נכתוב נצלם, נביים נערוך ונשלב גם מוסיקה.
 4. סדנת פוטותרפיה, דימוי עצמי – קהל היעד – נשים וגברים בגילאי 25-75.
  בסדנה נלמד על חשיבות הדימוי המצולם שלנו וכיצד הוא מתבטא במציאות המודרנית בה השפה היא ויזואלית מאוד. דרך תרגילי צילום פורטרטים וצילומים מבויימים נלמד על הדימוי אישיי הקיים של המשתתפים בדרך לקבלת העצמי של כל אחד כמו שהוא.
 5. סדנת צילום תינוקות לאמהות בחופשת לידה – עד 10 משתתפות
  האמהות יגיעו עם התינוקות ויתרגלו עליהם את המונחים הבסיסיים בצילום וילמדו על מה לשים דגש כשמדובר בצילום תינוקות, מבט, תאורה, הבעה רקע וכו'.
 6. סדנת צילום לנשים בהריון בשילוב פוטותרפיה – קהל היעד נשים הריון מחודש 6 והלאה. עד 15 משתתפות.
  בסדנה הנשים יחולקו לזוגות וינפיקו תצלומי הריון אחת לשנייה. דרך התמונות נלמד להתמודד עם החרדות והדאגות המלוות את ההריון והלידה המתקרבת.
 7. סדנה בהתאמה אישית – לפי משבצת הזמן הרצויה קהל יעד ומספר משתתפים רצוי אבנה סדנה מתאימה אשר תהיה ייחודית ותותאם באופן ספציפי לדרישת המזמין.כל הסדנאות הינן באורך של כשעתיים עד שלוש שעות, המתאימות למס' המשתתפים עד 35. (חוץ מהסדנאות לאמהות בחופשת לידה ונשים בהריון)לכל הסדנאות על המשתתפים להביא מצלמות דיגיטיליות או טלפון נייד בעל מצלמה.