הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
הרצאה רוית חבשוש

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

רוית חבשוש – הרצאות על תרבויות העולם

מגוון הרצאות מרתקות

קובה – חוויה מסעירה של קסם לטיני
טעימה מסעירת חושים המספקת הצצה בגובה העיניים אל החיים הקובניים האותנטיים תחת משטר נוקשה, לצד חגיגה אקזוטית של מוסיקה תוססת, מכוניות עתיקות, סיגרים, אלתורים יצירתיים והרבה שמחת חיים…

מרמורש – שער ללבה ונשמתה של העתיקה של רומניה
הרפתקה מרגשת ולא שגרתית במקום קסום בו הזמן עמד מלכת. הזדמנות נדירה להכיר מקרוב ולחוות את חיי הכפר האותנטיים ב"ארץ העץ" במלוא יופיים, עוצמתם ופשטותם…

הפנינה של "ארץ הים" – הולנד שלא הכרתם
מסע מפתיע ל"ארץ הים", חבל ארץ פראי בדרום הולנד בו הגבול בין ים ליבשה מטושטש במיוחד. נכיר את פנינת המחוז, עיר שמורה מימי הביניים, בה כל מבנה הוא נצר קיים להיסטוריה מפוארת ונגלה כיצד סיפור שמתחיל בעוגה, מתגלגל כמו בסיפור בלשי, לסדרת גילויים שחושפים קיומה של קהילה יהודית שנעלמה!

מחול השדים – הרפתקה סיציליאנית מעוררת חושים
מסע מרתק אל סיציליה האותנטית שאי אפשר לעמוד בקסמה: חגיגה קולינרית נהנתנית ומלאת תשוקה, גאווה סיציליאנית וטקסי-דת עתיקים ומרשימים בשבוע הפסחא לצד חגיגות פגאניות סוערות.

סרדיניה – אי הרועים שנשכח מחוץ לזמן ולהיסטוריה
סרדיניה נותרה כמו שמורת טבע שקפאה בזמן וזהו סוד קסמה. מסע מרתק מסמטאותיה הצרות של עיר הבירה קאליארי ועד לכפרי רועים המבודדים בהרים, החושף את תמציתה המחוספסת של סרדיניה האותנטית.

סודות האבנים – תעלומות מסתוריות ופולחנים אפלים בסרדיניה
הצצה מפתיעה ולפולחנים האפלים והתעלומות של סרדיניה: אתרים ארכיאולוגיים מסתוריים המזמנים הצצה לתרבויות עתיקות ופולחני קבורה בני אלפי שנים, אומן ייחודי שגורם לאבנים לשיר בצלילים שמימיים מעולם פראי וקדום וקרנבלים אפלים, שרידי פולחני קורבן, הספוגים באווירה פרועה של כאוס ואקסטזה והרבה יין מקומי….

מאחורי הרעלה – הפנים האמיתיות של זנזיבר
מסע מסקרן ומעורר חושים שיחשוף בפניכם את קסמה הפראי של זנזיבר האותנטית, שרוב התיירים לא זוכים להכיר: אי קסום ומכושף, עתיר בניחוחות אקזוטיים של המזרח המשולבים בקסם אפריקאי פראי.

מומיות וציידי ראשים: עולמם המסתורי של בני האיגורוט
מסע מרתק אל שבטי האיגורט החיים בהרי הקורדיליירה בצפון הפיליפינים, החושף בפנינו הצצה נדירה לתרבות עשירה ומפוארת: טראסות אורז בנות אלפי שנים שהן פלא הנדסי, מומיות חבויות במערות בפסגות ההרים, ציידי ראשים נועזים המעוטרים בקעקועים שבטיים וטקס פיוס רוחות על ידי השמאן, רופא האליל המקומי.

וואלה יופי! לשנות את האופן בו נשים מסתכלות על עצמן!
הרצאה מעוררת מחשבה ופוקחת עיניים על המרדף הנצחי אחר אידאל היופי הנשי לאורך ההיסטוריה
ובתרבויות שונות בעולם. נקבל מבט מפוכח על המציאות של ימינו וכיצד המיתוס של אידאל היופי המושלם משפיע על חיינו, מהילדות ועד גיל הזהב.

למי קראתם זקנים?! הרצאה לצעירים בני 65 ומעלה – הרצאה מיוחד לקהל הגיל ה -3
הרצאה מלאת הומור ומעוררת השראה על 6 קשישים שובבים שמנפצים את הסטראוטיפים על הזדקנות,
שיוכיחו לכם שלגיל אין משמעות ושאף פעם לא מאוחר מדי לחולל שינוי בחייכם ולחוות אותם במלוא העוצמה, דווקא בגיל הזהב!

לאהוב את עצמך מבלי לשנות דבר במראה שלך מפגש נוסף עם אוית חבשוש >