הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
הרצאה רון ליבנה

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

הצד האפל של היופי מפגש עם רון ליבנה

מגוון הרצאות בנושא, יופי, בינה מלאכותית ועתיד האנושות

 1. הרצאה 'עתיד הגוף האנושי'
  גוף האדם הוא דבר מוכר: ידיים, רגליים, ראש. ואולי כבר לא? מה נבחר לעשות לעצמנו כאשר הטכנולוגיה תאפשר לנו לפרוץ את מגבלות גופינו?מה זה טראנסהומניזם? היכן יעבור הגבול בין אדם למכונה? ומה יהיה על האנושיות שבנו? אתם מוזמנים להציץ על העתיד המרתק ולעיתים מטריד המצפה לאנושות, ועל הטכנולוגיות שיובילו אליו שכבר ממש כאן.
 1. הרצאה 'בינה מלאכותית – כשרובוטים כותבים שירה'
  בינה מלאכותית זה משהו רק של מתכנתים, לא? ובכן, לא בדיוק. יצאת לעבודה עם וויז הבוקר? רובוט הרומבה ניקה את הסלון השבוע? חיפשת משהו בגוגל? פייסבוק הציע לתייג תמונה שלך?
  אנחנו מוקפים בבינה מלאכותית ומשתמשים בה עשרות פעמים בשבוע, לרב מבלי לתת עליה את הדעת.
  אבל מהי בינה מלאכותית? איזו אומנות היא יוצרת? מתי היא יכולה להרוג? והאם לעד מותר האדם על המכונה? הדקו חגורות, אנחנו יוצאים לגלות עולם חדש.
 1. הרצאה 'הצד האפל של היופי'
  למראה חיצוני נחשק יש מחיר גבוה, לעיתים אף קטלני: מאיפור רעיל בבריטניה, דרך שבירת כפות הרגליים בסין המסורתית וטיפות עיניים מעוורות במצרים של המלכה קליאופטרה. בכל תרבות היה אידיאל אחר ליופי המושלם ומעשים שלא יאמנו שנדרשו בכדי להגיע אליו. הצטרפו למסע עולמי בין תרבויות ותקופות, עד לימינו אנו, המתחקה אחר הצד האפל של היופי.

רון ליבנה, חוקרת עתידים, ביולוגית ובעלת תואר שני במנהל עסקים וניסיון בפיתוח עסקי בארץ ובעולם. במסגרת עבודתה בתחום הביוטק השתתפה באקסלרטור היוקרתי MassChallenge אשר בבוסטון. רון מתמחה בנושאים מגוונים הקשורים לגוף האדם: עתידו של הגוף האנושי כתוצאה מהתערבות ביולוגית ורובוטית ועבדה כמנהלת תחום בארגון בינלאומי המקדם לימודי רובוטיקה לילדים ונוער. בהתעמקותה בתפיסה של הגוף האנושי, מרצה רון על טקסי יופי קיצוניים מרחבי העולם. היא רואה שליחות בקידום שיח על דימוי גוף חיובי לנשים ונערות. בנוסף להרצאותיה, רון מתארחת כעתידנית הבית בתכנית המדע הפופולרית 'גלילאו' של ערוץ "כאן" לשנת 2020.

קרדיט תמונה: רון ליבנה.