הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
נוי לוין הרצאה בנושא קולנוע

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת “מפגשים” והדרכה דוא”ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות “מפגשים” והדרכה דוא”ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות “מפגשים” והדרכה דוא”ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

נוי לוין – הרצאות לילדים בנושא קולנוע ואנימציה

מפגשים חווייתיים על קולנוע ואנימציה לילדים ונוער

1. סרטים בעקבות ספרים – מה המשותף לבילבי, מרי פופינס והנסיך הקטן? כולן דמויות מספרים שעברו למסך הקולנוע! הידעתם שרוב הסרטים שאתם הכי אוהבים התחילו בעצם כאגדות או סיפורי ילדים? מפגש חוויתי על הסודות והסיפורים המקוריים והמרתקים שעומדים מאחורי הסרטים הגדולים.

קהל יעד: גילאי 6-12

2. תולדות האנימציה – מפגש חוויתי על הקולנוע המונפש מאז ועד היום. נדבר על סרטי האנימציה הראשונים, נגלה מה עומד מאחורי הסרטים הגדולים של דיסני ונלמד באיזה טכניקות השתמשו בסרטים השונים – מאנימציה קלאסית ועד תלת מימדית.

קהל יעד: גילאי 6-12

3. תרבות יפן הקסומה – מפגש חוויתי על האגדות והמיתוסים בתרבות היפנית, עם דגש על האנימציה היפנית – הטכניקה ועיצוב הדמויות הייחודיים לה, דרך הסרטים של האנימטורים היפנים הגדולים.

קהל יעד: גילאי 6-15

4. סרטי הקומדיה הראשונים – סיפורם המרתק של סרטי הקומדיה הראשונים ושל השחקנים המצחיקים ביותר – צ’רלי צ’פלין, השמן והרזה, באסטר קיטון ועוד. נראה איך יצרו סרטים מצחיקים בלי להוציא אף מילה, נלמד על סלפסטיק, פנטומימה, מוזיקה ואפקטים ועל הפשלות המצחיקות שקרו בעקבות כניסת הסאונד לקולנוע.

קהל יעד: גילאי 7-15

5. סרטים עתידניים – מפגש חוויתי על סרטי מדע בדיוני מאז ועד היום. נכיר את הסרטים העתידניים מראשית הקולנוע ונבדוק האם הם הצליחו לנבא את המציאות, נלמד באיזה טכניקות משתמשים כדי לייצר אשליה, ונראה איך הסרטים של היום מציגים את העתיד.

קהל יעד: גילאי 8-12

6. גיבורות בסרטי אנימציה – מפגש חוויתי על הגיבורות האהובות של סרטי האנימציה הגדולים של דיסני, פיקסאר וסטודיו ג’יבלי. נלמד איך נראו הגיבורות הראשונות בסרטי האנימציה, נכיר את עולמן הקסום של הגיבורות העכשוויות ונראה את ההבדלים בייצוג שלהן בין סרטי אנימציה ממקומות שונים בעולם.

קהל יעד: גילאי 6-10

7. משפחות מהסרטים – מפגש חוויתי על המשפחות הכי מצחיקות, מפתיעות ומרגשות בסרטיהקולנוע האהובים מכל הזמנים – צ׳רלי בממלכת השוקולד, לשבור את הקרח, שכחו אותי בבית, משפחת אדמס ועוד.

קהל יעד: גילאי 7-12

8. הסרט “פנטסיה” – מפגש חוויתי על אחד הסרטים המיוחדים של דיסני, שמשלב אנימציה ומוזיקה קלאסית. נלמד על הדרך יוצאת הדופן בה יצרו את הסרט, נכיר את היצירות השונות המלוות אותו ונראה איך הוא עיצב את דמותו של מיקי מאוס.

קהל יעד: גילאי 7-12

9. אסתר המלכה וגיבורות דיסני–הרצאה מיוחדת לפורים – מה המשותף לאסתר המלכה ומולאן? ולהמן הרשע וג’אפר? מפגש חווייתי על גיבורות פורים והגיבורות האהובות של דיסני, שנלחמו כנגד גורלן. נלמד על סיפור מגילת אסתר ונכיר את האגדות עליהן מבוססים סרטי דיסני.

קהל יעד: גילאי 6-9

 

נוי לוין – יוצרת קולנוע ותיאטרון, אוצרת ומרצה לקולנוע ואנימציה. ביימה הצגות ילדים וסרטים קצרים וניהלה אמנותית את הפסטיבל הבינ״ל לסרטי ילדים בסינמטק ת״א.

צילום: שחר נעים.

הרצאות לילדים בנושא קולנוע