הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
הרצאה תמר וצחי צייטלין

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

תמר וצחי צייטלין

מנטורי קרתא לחיי חופש

הרצאה זוגית במהלכה אנו לוקחים את המשתתפים למסע מרגש אל סיפור חיינו היוצא דופן, מחיים בתוך קהילה קיצונית ופעילות ומאבק חסר פשרות נגד המדינה הציונית, עד ליציאה בשאלה יחד עם ששת ילדינו לעולם של חופש בחירה ועצמאות.

אחרי פגישת שידוך קצרה ב2003 נישאנו צעירים וחיינו כפעילים בקהילת נטורי קרתא האנטי ציונית בבית שמש, צחי במשמרות הצניעות של נטורי קרתא ותמר כציירת חומרי ההסתה והתעמולה נגד מדינת ישראל ונגד חרדים מתונים ומשתלבים.

בהרצאה אנו משתפים את הנוכחים בפתיחות עם הרבה הומור עצמי ברגעים האינטימיים בחיינו, החל בשידוך עובר לרגעים הקטנים והקסומים של הרומנטיקה החסידית, ובחיי המין הסודיים מול חוקי הצניעות הנוקשים.
נחשוף את האידיאולוגיה ההיגיון ותפיסת העולם הקיצונית שהניעה אותנו בהצגת חומרי התעמולה וההסתה הנלמדים אצל ילדי הקהילות הקיצוניות בבית שמש ובמאה שערים.
איך מגיבים ילדים חרדים כשההורים מספרים להם על יציאה בשאלה קרובה?
מה מרגישה אישה חרדית כשבעלה נעצר על פעילות במשמרות הצניעות?
איך התמודדנו עם קונפליקטים על  ע דת בתוך המשפחה??
אלו כלים נתנו לנו את הכוח לקום לצאת בשאלה ולהגר אל עולם חדש שונה ולא מוכר יחד עם 6 ילדים???
מה המשמעות והחוויה של ילדות כדור שני לבעלי תשובה בעומק המגזר החרדי?

ההרצאה מלווה במצגת ומדיה תיעודית ובציוריה של תמר על חוויותיה האישיות כאשה חרדית כשרה, היצירה נוגעת ברגעים האינטימיים ביותר של מקווה, יחסי אישות, שידוך, מחיצה, האישה מול הרב הפוסק את כשרותה, וההמתנה לבעל המפגין. חווית כיסוי הראש, ומנהג גילוח ראש הכלה.

תמר צייטלין, 33 ציירת ואמנית.
צחי צייטלין, 36 יזם עסקי וחברתי, בעל תואר BA בחינוך וחברה וסטודנט לתואר שני במינהל עסקים.