הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
אורית

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

הרצאה – אורית אינדשאו

הכרות חווייתית עם התרבות האתיופית

לגלות את יופיה
מגוון סדנאות:

  1. התרבות האתיופית – הכרות חווייתית עם התרבות האתיופית ע"י סיפורי עליה לישראל: נלמד על סוגי הלבוש המסורתיים ועל אורך חיים באתיופיה הרחוקה, נכיר אורך חיים של ילד שחי באתיופיה, נלמד על המשמעות של חג הסיגד בקרב בני העדה אתיופית, נכיר את המספרים הזהים לעברית – נלמד לספור עד 10 באמהרית, נלמד לרקוד את הריקוד המסורתי עם מוזיקה האמהרית.
  2. השם שלי באמהרית – הכרות חווייתית עם האותיות באמהרית המקבילות לעברית: נלמד לכתוב את השם של כל אחד מאיתנו באמהרית על לוח עץ קטן המיועד לתליה על דלת, נקשט את לוחות העץ עם שמותנו בצבעי עיפרון צבעוניים במיוחד ולסיום נדביק מאחורי הלוח דבק דו צדדי שישמש אותנו לתליה על הדלת.
  3. סדנת קליעת צמות – נעבוד על יכולת הריכוז והקשר עין בעזרת משחק כדור, נכיר את ההיסטוריה של קליעת צמות המסורתית שבאה מהתרבות האתיופית, נלמד לקלוע צמות בטכניקה של זריזות ידיים ע"י חוטים צבעונים, נתחלק לזוגות שיקלעו צמות אחד לשני, בסיום קליעת הצמה נחבר את הצמה לתוך מחזיק מפתחות צבעוני ומדליק כמתנה מהסדנא. בנוסף- חלוקת שקית הפתעה לכל משתתף המכילה גומיות וסיכות צבעוניות.

נעים מאוד, שמי אורית אינדשאו, בת לעדה האתיופית ילידת הארץ. יוזמת הפעילות "לגלות אתיופיה". לאורך השנים נוכחתי שאין מספיק ביטוי להיכרות עם התרבות האתיופית בקרב החברה הישראלית.
אני מזמינה אתכם להכיר פעילות שונה וססגונית המביאה איתה המון צבע, פשטות ויופי, והמשלבת בתוכה ערכים חברתיים שיתוף פעולה, עזרה לזולת, כבוד לאחר ועוד.

תמונה באדיבות המרצה