הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
דליות מיכל

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

מיכל דליות

אשת חינוך  ומדריכה ליחסים במשפחה, בעלת תעודת הוראה לגיל הרך מטעם סמינר לווינסקי. שימשה במשך שנים בתפקיד גננת ומורה ואף ניהלה גן ילדים פרטי. סיימה את המסלול להנחיית קבוצות והורים של מכון אדלר וכן את ביה"ס לאימון של מכון אדלר. כוכבת הסידרה "סופר נני" הישראלית, ומנחת תוכנית ייעוץ שבועית ברדיו ללא הפסקה 103FM ובצפון ללא הפסקה 104.5FM
כיום מנהלת מרכז דליות – מרכז הכשרה, הדרכה וייעוץ בתחום היחסים המשפחתיים. מנחה ומרצה בפני קהלים מגוונים בכול הארץ.
פרסמה את ספרה "אין ילדים רעים". ספר הדרכה להורים המכיל 18 סיפורים, כל סיפור מגולל בפני הקוראים את סיפורה של משפחה אחת מבין עשרות המשפחות בהן טיפלה ואותן הדריכה בשנים האחרונות.
הרצאותיה של מיכל הנן דינאמיות, רציניות אך עם הרבה הומור ועם שיתוף הקהל.

אני מאמין

"היום אנו יודעים שאישיותו של כל אדם מתעצבת בשנות הילדות. דבר זה מגביר את חשיבות השפעת ההורים ואחריותם.  בנוסף אני מאמינה כי לכל אדם בוגר (הורה, בן זוג, חבר, עובד) נתון החופש לבחור, להחליט ולקחת אחריות על אירועי חייו. בחירה זו ולקיחת האחריות האישית תיטיב עם בגרותו של הפרט ואת מערכות יחסיו.
גישתי הינה אופטימית "כי תמיד ניתן ללמוד משהו חדש" ומעודדת לשינוי. ואני בטוחה כי הגברת המודעות להיכרות אישית של כל אדם את עצמו והבנת הזולת תקל את ההתמודדות עם אתגרי החיים ותשפר את איכות חיי".

ההרצאות של מיכל דליות  עוסקות בנושאים הבאים:

"מי מפחד להיות מנהיג? הורות בעידן המודרני" – מדוע קשה היום יותר מאי פעם להיות הורה? מהם הצרכים הפסיכולוגיים הראשונים של הילד ומהי אחריות ההורה לקיימם? כיצד משקמים את הסמכות ההורית ומחזירים שליטה לחיי הבוגרים במשפחה? הבנת השינויים העוברים על החברה ועל מעמד ההורה והילד והשפעתם על חינוך הילדים.

פיתוח וחיזוק בטחונו העצמי של הילד  – החיים בחברה תחרותית והישגית מחייבים אותנו, ההורים, להכין את הילדים להתמודדות עם משימות החיים בבטחון עצמי ועם דימוי עצמי גבוה. אייך עושים זאת?

אלף פעמים אמרתי לך – מדוע הילד מתעקש, מנדנד ואינו מציית? למה הוא יוצר פרובוקציה אפילו אם יודע שייענש? הבנת ההתנהגויות של הילדים והדרכים להגיע לידי שיתוף פעולה ואוירה נעימה בבית. דרכי החינוך של עונשים ופרסים: האם זה טוב? האם זה עוזר? מה לומד מכך הילד? איך להגיב כאשר הילדים מתנהגים לא כראוי?