הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
הרצאות ומרצים

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

מפגש עם נדב יעקבי

סופר, שדר ופרשן בכיר בערוץ הספורט

מפגש לילדים ונוער
מפגש מיוחד ומקורי!

נדב יעקבי הוא אחד משדרי הכדורגל הבכירים בישראל וגם סופר מצליח. במפגש עם התלמידים הוא יספר על העבודה המיוחדת והמרתקת שלו, ועל הדרך הארוכה שעשה עד שהגיע לשדר את המשחקים החשובים ביותר בעולם – גמר ליגת האלופות והמונדיאל. במהלך עבודתו והנסיעות הרבות שלו לכל רחבי העולם נדב גם נפגש עם השחקנים הגדולים והמפורסמים, ועל כמה מהם גם כתב בספריו. במפגש המיוחד הוא יספר על המפגשים הללו ועל הדרך הלא פשוטה שעבר ליאו מסי, הכדורגלן הטוב בכל הזמנים, דרך שמהווה השראה לנערים ונערות בכל העולם.

המפגש מתאים לתלמידי כיתות ה' עד י', לבנים ולבנות, לכאלו שמתעניינים בספורט וגם לכאלו שלא.

הרצאותיו של נדב יעקבי – למבוגרים ולילדים
לאו מסי/ כריסטיאנו רונאלדו post-866-ronaldoa
נדב יעקבי בהרצאה מרתקת בעקבות ההצלחה המסחררת של שני הספרים:
רונלדו – השאיפה לשלמות
מסי – הילד שהפך לאגדה

בהרצאה, המתאימה לילדם ולהורים כאחד, יספר נדב יעקבי על שני הכדורגלנים הטובים והנערצים ביותר בעולם, על סיפור החיים המופלא שלהם, ההתמודדות שלהם עם קשיים ומכשולים- בדרך אל ההצלחה והתהילה.
מסי ורונלדו הפכו מודל לחיקוי והשראה עבור בני נוער בעולם כולו, כל אחד בדרכו שלו. במהלך ההרצאה יוקרנו קטעי וידאו נדירים בהם נראים השניים ברגעי השיא שלהם, כמו גם בתחילת דרכם.
במהלך ההרצאה ידבר נדב יעקבי, שערך את המהדורה העברית של שני הספרים, גם על תהליכי התרגום והעריכה, שבאו כדי להתאים את הספרים לקורא הישראלי.

post-866-messiלאו מסי – סיפור על נחישות, התמדה ודבקות במטרה
בעקבות הספר "מסי – הילד שהפך לאגדה"
עורך הספר נדב יעקבי יסביר במהלך ההרצאה מדוע הנער הארגנטיני הפך מודל לחיקוי והשראה עבור בני נוער בעולם כולו, וגם בישראל.
במהלך ההרצאה יסופר על תהליך הוצאת הספר, תרגומו לעברית ועל עבודת העריכה שבאה להתאימו לקהל הישראלי.
יוקרנו קטעי וידאו נדירים בהם רואים את מסי מפליא לכדרר כבר בגיל 5 וכמובן קליפים עם מבחר השערים היפים וחשובים ביותר בקריירה של מסי.

כדורגל והחיים
הרצאה שמתאימה לנוער ומבוגרים
הכדורגל הוא הספורט הפופולרי ביותר בעולם. על כך אין כל ויכוח. אפילו האמריקנים כבר יודעים זאת. הסיבה העיקרית לכך שהמשחק שהומצא באנגליה באמצע המאה ה-19 השתלט על העולם, הוא כנראה משום שהוא הספורט שהכי מזכיר את החיים עצמם.
כי כמו בחיים, כך גם בכדורגל לא תמיד הטוב מנצח. בניגוד לענפי ספורט אחרים, שבהם צריך להיות ענק בגובה של מעל 2 מטר, או לשקול מעל 100 ק"ג כדי להצליח, בכדורגל השחקנים הטובים ביותר מתנשאים לגובה 1.70 מטר, ונראים כאחד האדם.
בהרצאה המרתקת והמשעשעת, יספר נדב יעקבי על התפתחותו של הכדורגל, כיצד הפך מהספורט של מעמד הפועלים לספורט של המיליארדרים והאוליגרכים, והאם הוא הולך ומאבד את הקשר שלו עם ההמונים.

ספורט, תרבות ותקשורת
הרצאה שמתאימה לנוער ומבוגרים
שידורי הספורט הם בין הנצפים ביותר בטלוויזיה, בכל העולם וגם בישראל. מדורי הספורט בעיתונים ובאתרי האינטרנט נמצאים גם הם בראש מצעד הפופולריות. ובשנים האחרונות פורחות גם תכניות הספורט ברדיו.
בהרצאה המאלפת והמרתקת יספר נדב יעקבי- בעצמו שדר טלוויזיה, מגיש תכנית רדיו ובעל טור בעיתונים ובמגזינים- על מהפיכת הספורט בתקשורת. הוא יחשוף את מאחורי הקלעים של ערוצי הספורט השונים, יסביר את המגמות החדשות בתחום, בארץ ובעולם, ויגדיר מחדש את הקשר בין כל זה לבין תרבות.

נדב יעקבי, משדרי הכדורגל הבכירים בישראל, שידר את משחקי המונדיאל בברזיל 2014 ורוסיה 2018 וכן את משחקי הגמר של ליגת האלופות. נדב הוא גם סופר, שהוציא לאור כמה ספרים שהפכו לרבי-מכר, ביניהם "ברצלונה – הקבוצה הטובה בעולם" ו"ספר המונדיאל 2018". מעבר לכך נדב גם כותב טורים בנושאי ספורט, חברה והיסטוריה ב"ידיעות אחרונות", YNET ומגזין "בלייזר" ומעביר הרצאות. בשנים האחרונות הוא משתף פעולה עם איתי אנגל בהרצאה "רוחות מלחמה", שעוסקת בקשר בין הכדורגל לפוליטיקה.