הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
מגוון מרצים

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

אורה מורג

סביב סדרת הספרים ההיסטורית

אורה מורג שכתבה 20 ספרי מתח היסטוריים, במפגשים מנתחת ומספרת את אחד מספרי הסדרה. כיצד בחרה את הנושא, כיצד ערכה את התחקיר, כיצד שילבה עלילת מתח עם חבורת ילדים באירוע ההיסטורי. בנוסף, מציגה מכשיר קשר 'מפתח מורס' ששימש מרגלים בעבר וכן סרטון המציג אניגמה גרמנית ממלחמת העולם השנייה בפעולה. כמו כן משלבת מיוטיוב קטעים תיעודיים השייכים לנושא ואף שירים הקשורים לאירוע.

אורה מורג היא סופרת ילדים ונוער שהוציאה עשרות ספרים מצליחים. ספריה הראשונים לילדים מבוססים על חוויות הגידול של ילדיה. בספריה האחרונים היא מתארת פרקים חשובים, מרתקים ולא נודעים בהיסטוריה היהודית והעולמית כספר מתח, הרפתקאות בלש וריגול. "בחזרה אל הבונקר", ספרה האחרון, הוא הספר ה-12 בסדרת ספרי המתח ההיסטוריים שלה. בספר זה היא טווה את העלילה סביב אחד המקומות המצמררים בימים האחרונים של מלחמת העולם השנייה: הבונקר של אדולף היטלר.

בכל ספריה רוקמת מורג עלילה דרמטית סביב מאורעות היסטוריים, חלקם מפורסמים וידועים וחלקם פרי תחקיר מאומץ שעורכת לפני כתיבת כל ספר. מורג אינה רק מספרת את הסיפור ההיסטורי, אלא מעמידה בפני הקורא הצעיר של ספר זה, דילמות מוסריות שלא הוצגו לפניו קודם: האם אפשר להזדהות עם מצוקתם של ילדי נאצים?
ספרה האוטוביוגרפי מאה תפוחים חדשים כולל מע"מ הפך לרב מכר, עובד למחזמר ולסדרת טלוויזיה בת- 15 פרקים בשם: לתפוס את השמיים (קשת). הסדרה זכתה בפרס ראשון בפסטיבל הסרטים בירושלים ובפרס האוסקר הישראלי לסדרות טלוויזיה. הספר עצמו זכה בפרס חיפה. על ספרה "בעקבות הבית הנעלם" -סיפורו של בנימין זאב הרצל (כתר, 2004) זכתה בפרס זאב ועל ספרה "המרגל שבא מן הים" (כתר 2005) זכתה בפרס אקו"ם. כמו כן, זכתה בפרס הספריות הציבוריות לספרות ילדים לשנת 2011.

אורה מורג – מתוך פרויקט "סופרים קוראים"
"סופרים קוראים" – ארכיון הווידאו של כלל סופרי ישראל.  הארכיון הוקם ביוזמת מרכז הספר והספריות, מפעל הפיס ובית אריאלה – ספריית שער-ציון.