הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
דנה אבירם

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת “מפגשים” והדרכה דוא”ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות “מפגשים” והדרכה דוא”ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות “מפגשים” והדרכה דוא”ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

דנה אבירם

מפגשי סופרת לילדים ונוער בעקבות ספריה

סלפי אחד יותר מדי
הספר מספר על נערה שעוברת לרמת השרון בניגוד לרצונה, ונאלצת להתמודד עם הלחצים החברתיים הכבדים המופעלים עליה. היא מתאהבת בנער בשם שון, הלוחץ עליה לשלוח לו תמונה חושפנית של עצמה.
סיפור התבגרות, בחירות קשות, וחיפוש אחר חברות אמת.
מתאים לגילאי 12-16.

‘טורף ברשת’- זהירים ברשת- חביתות -פייסבוק, ומה שביניהם.
ההרצאה “שמה על השולחן” את הבעיות הקונפליקטים וההתמודדויות עמן נפגשים הילדים ברשת בדרך יצירתית, ומצחיקה עם שילוב קטעי דרמה, וכן קטעי קריאה מהספר “טורף ברשת”. בסוף כל חלק בהרצאה ישנה תובנה, וכלל אותו ילמדו המשתתפים במהלך ההרצאה בעל פה. הילדים יוצאים מההרצאה כשהם יודעים את ששת הכללים שישמרו עליהם ברשת.
מה קורה אחרי ההרצאה? כל אחד מהילדים מקבל סטיקר ובו הכללים להתנהלות זהירה ברשת.
במידה שההרצאה מתקיימת במסגרת בית ספרית, מועברים למורה מערכי שיעור להמשך עבודה על הנושא. במערך השיעור ילדי הכיתה מוזמנים להתחבט בקונפליקט של פגיעה חברתית דרך רשת ה”פייסבוק”, ובסיום המערך להכין “אמנת אינטרנט” שעליה יהיו ילדי הכיתה חתומים. יש אפשרות לשילוב הורים בהרצאות.

“סכנות ברשת האינטרנט”
הרצאה חוויתית חינוכית בנושא “סכנות ברשת האינטרנט” גם בשפה הערבית!!
סכנות להן הם לא מודעים ולא יודעים כיצד להתגונן בפניהם. בהרצאה חדשה והחוויתית המועברת בשפה הערבית. על ידי מורה שהיא שחקנית וסופרת ילדים, לומדים הילדים חמישה כללים בסיסיים שמכשירים אותם לזהות סכנות ולהיזהר בפניהם. כל זאת בדרך של שילוב קטעי דרמה ומשחק, הומור, ותאור סיפורים מהחיים בהם ילדים נפגשו עם סכנות שונות.
ניתן לשלב הורים.

“כוכב ברשת”
“כוכב ברשת” הינו השלישי בסדרת “גולשים” הסדרה העוסקת בעולמם של הילדים ובני הנוער והמפגש עם רשת האינטרנט.
במפגש נשמע על הספר המספר את סיפורו של נער מקובל בשם אורן אביבי אשר בשל מעשה ונדליסטי מורחק מבית הספר, וכן חבריו מנתקים את הקשר עמו.
אורן מחליט שבכדי להשיג את מעמדו החברתי הקודם עליו להפוך ל”כוכב ברשת”. פופולארי ומוערץ. אך מגלה שהדרך לכך לא פשוטה. סיפור מקסים על חברות, אהבה ובחירות קשות, מדבר אל עולמם של הילדים ובני הנוער כיום.

על סודות כמוסים, הדרך להצלחה, ולקויות למידה בעקבות הספר “הסוד של גיל”
הרצאה מרתקת על התמודדותה של הסופרת עם העולם כילדה המתמודדת עם לקות למידה. על הקשיים, ההבנה של התופעה, ההתמודדות החברתית, וכמובן ראיית האופק – ניצחון הלקות, והפיכתה לסופרת. בליווי הקראת קטעים מרגשים מתוך הספר “הסוד של גיל”. הרצאה זו מלווה את הספר שנבחר בבתי ספר שונים לקריאה מונחית כחלק מתוכנית הלימודים. הרצאה אישית מרתקת ומרגשת שבסיומה יצא כל תלמיד עם תובנות ורגישויות חדשות.

משך ההרצאה 45 דקות. מתאימה לגילאי ד’-ו’.

הסופרת דנה אבירם מופיעה בפני בני נוער ומרצה על התמודדויות וסכנות ברשת. בהרצאותיה בעקבות ספריה המצליחים משלבת את סיפור הפיכתה לסופרת. הרצאותיה דינאמיות מצחיקות מעניינות ומשלבות המחשות שונות.

דנה אבירם, סופרת ילדים ונוער. כתבה את הספר  “טורף ברשת”, “סלפי אחד יותר מידי”, הסוד של גיל, זהירים ברשת, מתחברים: זהירות רסיסים, פייסבוקס, טורף ברשת, כוכב ברשת, בנוסף דנה עובדת סוציאלית בעלת שנים רבות של ניסיון בעבודה עם ילדים. וטיפול קוגניטיבי -התנהגותי למבוגרים.