הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
הרצאה יונתן גת גליה עוז

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

יונתן גת משוחח עם גליה עוז על ספרה "דבר שמתחפש לאהבה"

טיול אתגרי באיזורים ספרותיים מסוכנים

מייד עם צאתו לאור עורר "דבר שמתחפש לאהבה" דיון ציבורי, שממשיך להדהד גם עכשיו בתרבות הישראלית. קווים לדמותו של מסע ספרותי אינטימי, המתאר ילדות בצילה של אלימות, ובעיקר את המאמץ להתגבר עליה. יונתן גת משוחח עם גליה עוז על תהליך הכתיבה.

 "התפקיד הקבוע שלי אצל סבתא ריבה היה לרחוץ כלים אחרי האוכל, וגם כשהתלוננתי ומחיתי נהניתי למלא את החובה הזאת. התמונה הזאת ממוסגרת בזיכרוני בחריפות, צבעונית ותלת מימדית: אני עומדת על שרפרף נמוך בשרוולים מקופלים, רוחצת כוס דורלקס ומתיזה במסירות מים לכל הכיוונים, ואחר כך הולכת לנוח במצפון נקי. לפעמים עזרתי לה כשהכינה מרקחת מתותי עץ, ולפעמים קטפתי בשבילה סיגליות שצמחו בחוץ, בגינה האפלולית סמוך לקיר הבית. סבתא עצמה היתה סוג של סיגלית: כפופה, תמיד בצל. בילינו שעות באותו חלל, סבתא וסבא ואני, ובעיניהם הייתי נכדה טובה ואהובה, בת חסות שיש להגן עליה. אצל סבתא יכולתי לדמיין איך אתבגר יום אחד ואהיה סתם אישה, אדם רגיל. היא הציעה קירבה, מחסה, שכל ישר. היא עצרה את הדבר שבשפה של פסיכולוגים קוראים לו העברה בין-דורית, או בקיצור: היא חיסנה אותי נגד האפשרות שאשכפל את האסון המשפחתי." 

יונתן גת, עיתונאי, איש טלוויזיה ומגיש תוכנית הרדיו "גיבור תרבות" (שנבחרה ע"י אתר Mako כתוכנית הטובה בישראל) בסדרת הרצאות שחושפת את כל הסודות מאחורי הדמויות המיתולוגיות שהרעידו את עולם התרבות ושינו אותו לנצח.

גליה עוז היא סופרת ילדים, כלת פרס ראש הממשלה, פרס דבורה עומר ועיטור הפנקס. ספריה תורגמו לכמה שפות, וסדרת הטלוויזיה המצליחה "שקשוקה" המבוססת על ספריה משודרת בכאן חינוכית.

על הספר:

יוני ליבנה, ידיעות אחרונות

ירון פריד, מעריב

מוריה קור, ישראל היום

דפנה לוי מראיינת את גליה עוז על סבתא שלה בפודקאסט "על החיים ועל המוות"

דף הספר באתר הוצאת כנרת

 

יונתן גת, עיתונאי, איש טלוויזיה ומגיש תוכנית הרדיו "גיבור תרבות" (שנבחרה ע"י אתר Mako כתוכנית הטובה בישראל) בסדרת הרצאות שחושפת את כל הסודות מאחורי הדמויות המיתולוגיות שהרעידו את עולם התרבות ושינו אותו לנצח.

גליה עוז היא סופרת ילדים, כלת פרס ראש הממשלה, פרס דבורה עומר ועיטור הפנקס. ספריה תורגמו לכמה שפות, וסדרת הטלוויזיה המצליחה "שקשוקה" המבוססת על ספריה משודרת בכאן חינוכית.