הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
הרצאה - דנה ויס ורפי טופז

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

הרצאה – דנה ויס ורפי טופז

מפגש זוגי אישי לרגל השקת הספר "מזל עקרב"

דנה ויס עם רפי טופז, בן-הזוג, במפגש לרגל צאת ספרו השני – "מזל עקרב", על שתי קריירות ומשפחה אחת, התפתחות אישית ושינויים לאורך השנים, מחשבות ומסקנות מהחלפת עסקים והייטק בכתיבה, ועל ספר שני היוצא לאור – "מזל עקרב", אחרי ספר הביכורים – "החברים של סוזי".

הרצאה ספר עקרבעל הספר "מזל עקרב"
בליל חורף, בשולי כביש באמצע המדבר, עומד חייל בטרמפיאדה ומקווה לנס. להפתעתו, הוא לא נאלץ להמתין הרבה. מרצדס חדשה נעצרת לידו, החלון נפתח, וגבר שיושב בפנים שואל: "לאן? "יש לו מזל, הטרמפ הזה מגיע עד הבית. והוא עולה. מושבי העור רכים, גשם מתופף על החלון, הנהג המבוגר יכול להיות אבא שלו. אבל התמונה הזאת מטעה. כי לנהג הזה, עם הכפפות השחורות, יש סיפור לא סגור. ולחייל הזה יש סוד שאסור שיתגלה. ואף אחד מהם לא יודע, עדיין, איך הלילה הזה יתגלגל . הם נוסעים אל תוך החושך, ועד מהרה הדרך מתחילה להיפרם. עם כל קילומטר שעובר מתברר לשני הגברים שמה שנראה לעין הוא רק חלק קטן מהאמת. והאמת מצמררת.

מזל עקרב מאת רפי טופז הוא מותחן פסיכולוגי המתרחש בלילה אחד. שתי דמויות מפתיעות מנסות להגיע בו אל יעד, שספק רב אם הוא אפשרי. זהו ספרו השני של רפי טופז, ובו לאט ובהתמדה, המציאות מאבדת את הבלמים ומתעלמת מכל תמרור אזהרה אפשרי .

רפי טופז, שירת כקצין במגלן. בוגר משפטים באוניברסיטה העברית, עו"ד ובעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב ונורת'ווסטרן. מילא תפקידי ניהול והיה יזם בתעשיית ההייטק. בשנת 2015 בחר לעשות שינוי ולהתרכז בכתיבה. ממשיך לעסוק בייעוץ עסקי לחברות סטארט אפ. נשוי לדנה ואב לשלושה בנים – איתי, רני וגל.

פרסומים:
ספר "החברים של סוזי" ) 2018 ( הוצאת "תכלת" / סיפור: "עור שמש" (2021) סיפור קצר במסגרת אנתולוגיית הסיפורים "אנטיקליימט" הוצאת "עברית ספרים".
ספר "מזל עקרב" (2021) הוצאת "תכלת".

קרדיט תמונה – יובל חן.