הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
נוי לוין הרצאה בנושא קולנוע

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת “מפגשים” והדרכה דוא”ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות “מפגשים” והדרכה דוא”ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות “מפגשים” והדרכה דוא”ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

נוי לוין – מפגשים חווייתיים על קולנוע ואנימציה

הרצאות בנושא קולנוע ואנימציה לקהל בוגר

תחפושות והחלפת זהויות בקולנוע – מה עושים שחקן שלא מוצא עבודה, אישה שרוצה ללמוד בישיבה וגבר שמורחק מילדיו? מצ’רלי צ’פלין ועד ימינו – החלפת זהויות מגדריות מהווה חלק מרכזי בסרטי קולנוע רבים. הרצאה מיוחדת על ההתחזויות הכי גדולות בסרטים – טוטסי, ינטל, גברת דאוטפייר, מולאן ועוד.

הסעודות הגדולות בקולנוע – מהסעודה האחרונה של ישו ועד סצנות של סעודות בסרטים – אוכל ושתיה היו מאז ומתמיד שחקנים מרכזיים שיכולים לשנות את כל העלילה.
הרצאה מיוחדת על סצנות אוכל מהסרטים האהובים מכל הזמנים – הסנדק, ארוחת בוקר בטיפני, ספרות זולה, רטטוי ועוד. מומלץ להגיע על בטן מלאה.

הקומדיה בסרטים הראשונים – סיפורם המרתק של סרטי הקומדיה הראשונים ושל השחקנים המצחיקים ביותר – צ’רלי צ’פלין, השמן והרזה, באסטר קיטון ועוד. נראה איך יצרו סרטים מצחיקים בלי להוציא אף מילה, נלמד על סלפסטיק, פנטומימה, מוסיקה ואפקטים ועל הפשלות המצחיקות שקרו בעקבות כניסת הסאונד לקולנוע.

תולדות האנימציה – הרצאה על הקולנוע המונפש מאז ועד היום. נדבר על סרטי האנימציה הראשונים, נגלה מה עומד מאחורי הסרטים הגדולים של דיסני ונלמד באיזה טכניקות השתמשו בסרטים השונים – מאנימציה קלאסית ועד תלת מימדית.

תרבות יפן הקסומה – הרצאה על האגדות והמיתוסים בתרבות היפנית, עם דגש על האנימציה היפנית – הטכניקה ועיצוב הדמויות הייחודיים לה, דרך הסרטים של האנימטורים היפנים הגדולים.

הסרט “פנטסיה” – הרצאה על אחד הסרטים המיוחדים של דיסני, שמשלב אנימציה ומוזיקה קלאסית. נלמד על הדרך יוצאת הדופן בה יצרו את הסרט, נכיר את היצירות השונות המלוות אותו ונראה איך הוא עיצב את דמותו של מיקי מאוס.

נוי לוין – יוצרת קולנוע ותיאטרון, אוצרת ומרצה לקולנוע ואנימציה. ביימה הצגות ילדים וסרטים קצרים וניהלה אמנותית את הפסטיבל הבינ״ל לסרטי ילדים בסינמטק ת״א.

צילום: שחר נעים.

הרצאות על קולנוע ואנימציה