הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
יונתן יבין

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

יונתן יבין

הרצאות מרתקות עם הסופר והעיתונאי

מפגשים לילדים:
סטנדאפ ספרותי לילדים – עם יונתן יבין
מרעיון שעולה בדמיון – עד לספר שקוראים לפני שהולכים לישון!

במפגש מרתק, מצחיק, מחכים ואינטאקטיבי, מגלה הסופר יונתן יבין – איך באים ספרים לעולם.
* מהי השראה? * מי יכול למצוא חרוז לתפוח? * איך נולד סיפור משיעור משעמם או מריב שטותי של שני חברים? *ולמה סופרים הם אנשים מ-א-ד מבולבלים?!

סטנדאפ ספרותי לילדים – עם יונתן יבין הוא לא עוד מפגש סופר של שאלות ותשובות… אלא הרבה יותר מזה! מופע סטנדאפ לילדים שנרקם במשך יותר מ-15 שנים, שבמהלכן צפו בו עשרות אלפי ילדים בכל רחבי הארץ!

יונתן יבין הוא מחברם של 15 ספרים, בהם 8 ספרים לילדים, 4 ספרים למבוגרים ו-3 לנוער. הוא חתן פרס היצירה (פרס ראש הממשלה ע"ש אשכול) לספרות. הבולט שבספרי הילדים שלו, "החתול דלעת משנה את הדעת", זכה במקומות גבוהים במצעד הספרים הן לילדי הגן, הן לשכבות היסודי, וכן נבחר לאחד מ-9 הספרים שהופצו בעשרות אלפי עותקים במסגרת "מדף הספרים" של משרד החינוך. בפברואר 2019 הופיע הספר ב"ספריית פיג'מה" והופץ במערכת החינוך בלמעלה מ-140 אלף עותקים. הספר תורגם לערבית על ידי המרכז לספרות הילד הערבי בישראל וכן תורגמו ספרים נוספים של יונתן יבין לצרפתית, גרמנית, יפנית וסינית.

מפגשים למבוגרים:

מה בדיוק צריך?
אומרים ש"האדם מתכנן תוכניות ואלוהים יושב וצוחק". האם זה באמת כך? האם לאלוהים יש חוש הומור? מבט חטוף בעולמנו המבולבל, מספק תשובה חיובית אבל לא כל כך אופטימית… ומה לגבי אלוהי אברהם, יצחק ויעקב? הסופר יונתן יבין מציע סקירה משועשעת של כמה מהרגעים הקומיים יותר של ספר הספרים, בחיפוש אחר שורת המחץ של היושב במרומים.
טכנית: חיבור למחשב, ברקו, מיקרופון, קתדרה.

הצופ"ן הסודי של הכתיבה
4
כללים פשוטים לשיפור יכולות ההתבטאות והניסוח, בעל פה ובכתב כאחד.
ההרצאה מבוססת על חוק הצופ"ן פרי פיתוחי: צמצום – לומר / לכתוב את כוונתך במספר מינימלי של מילים, ריכוז של הכותב / דובר הוא שמשיג את ריכוזו של הקורא / מאזין.
ודאות – לעולם להיות ממוקד, ולדעת על מה אתה מדבר, גם כשאתה כותב.
פשטות – אל תשכח שקוראים אותך / מאזינים לך בני אדם, לרוב עייפים.
ניקיון – תן את הכבוד לטקסטים ולמילים שלך, ושחרר אותן ברהיטות מקסימלית.
התוצאה: שיפור חד של יכולות ההבעה בכתב ובעל פה

מנהלים רומן
בנייה קבוצתית של סקיצה לרומן באורך מלא – בתוך 90 דקות בלבד.
כל משתתף תורם פיתול עלילתי נוסף לרומן שהולך ונרקם בחדר. גם ימים רבים לאחר ההרצאה אפשר יהיה להשלים אותו באופן קבוצתי.
זוהי עבודת צוות שמגבשת את הנוכחים תוך כדי שעשוע מרתק ומאלף. מה מוגזם ומה הגיוני? מה עונה לעקרונות של סיבתיות שמתקבלים על הדעת ומה נראה כמו כיפוף מאולץ שאף קורא לא ייקנה? מה טבעי לדמות לעשות ומה לא?

מלים "מפוצצות" כמו "חזון" ו"השראה", שמושכות את מי שרוצה לעסוק בכתיבה כשם שהן מפחידות אותו, מונגשות ומפורקות לאלמנטים פשוטים של בעלי מלאכה, טכניקות שכולם יכולים להבין ולהתחבר אליהן. המפגש נושא תרומה רבה לקשר שבין המשתתפים ולפיתוח רגישות כלפי הזולת.

מי סופר
סודות כמוסים ושקרים קטנים – בעיתונות ובספרים
ב-24 שנים של עיתונות וב-15 שנות כתיבה ספרותית מגלים את כל הסודות האפלים והשקרים הקטנים. על לילה בכספומט הסמים של רמלה ועל אולמרט בתור לסושי. על מסמכים סודיים בערבית בבור בקריה, ועל חוק הספרים שהגיע בדקה ה-90. מפגש אינטימי מרתק ומשעשע, שמגולל את הסיפור האמתי שמאחורי "הסיפור"


יונתן יבין – מתוך פרויקט "סופרים קוראים"
"סופרים קוראים" – ארכיון הווידאו של כלל סופרי ישראל. הארכיון הוקם ביוזמת מרכז הספר והספריות, מפעל הפיס ובית אריאלה – ספריית שער-ציון.