הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
מורין נהדר מופע מוזיקלי

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

מורין נהדר – מופע מוזיקלי

"אמצא לי בך מקום" – מופע מוזיקלי סוחף

הזמרת, היוצרת והפייטנית מורין נהדר במסע מוסיקלי חוצה גבולות וזמנים בין רבי יהודה הלוי ליהודה עמיחי, בין הפיוטים המרהיבים של ימי הביניים, לפיוט המודרני של השירה הישראלית המתחדשת.

במופע תבצע מורין, ממובילות סצנת מוזיקת העולם בארץ ומהבולטות בתחום התחדשות המוזיקה היהודית, את מיטב הפיוטים של משוררי תור הזהב בלחנים מקוריים שלה לצד מיטב שירי ארץ ישראל ושירי משוררים בלחנים מקוריים שלה.

כמו כן, מורין תספר את סיפורה האישי, החל מעלייתה לארץ מאיראן ועד החיבור בין הקצוות והעולמות השונים, שבכולם נמשך תמיד החיפוש אחר הבית, הפינה החמה, ומציאת נקודת האיזון בין היהדות והישראליות.

מורין, בוגרת האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים, זוכת פרס TALENT AWARD' בפסטיבל הבינלאומי למוזיקה יהודית באמסטרדם, סיימה בהצטיינות שני תארים במחלקה הווקאלית ובמחלקה לקומפוזיציה, חינוך מוסיקאלי וניצוח מקהלות.

באוגוסט 2018 יצא לאור אלבום הפיוטים המצליח  'למה תעמוד רחוק', שבו 11 שירים בלחנים מקוריים של מורין, כשאחד מהם, 'על משכבי בלילות', אף נכנס לפלייליסט של גלגל"צ והפך ללהיט ענק. ב-2014 הוציאה מורין את אלבום הפיוטים המופתי 'ישנה בחיק ילדות'.
ב-2016 הוציאה את האלבום בפרסית 'גולה גנדום' (פרח החיטה), ששיר הנושא מתוכנו נכנס לפלייליסט המלא של גלגל"צ ואף היה מועמד לשיר השנה.
האלבומים זכו להצלחה גדולה ותשבוחות רבות, ובכך מיצבו את מורין כאחת הזמרות והיוצרות המעניינות המוכשרות והחשובות במוסיקה הישראלית.

ב-2017 מורין השתתפה בפרויקט 'הארכיון' של אייקאסט ובו הקריאה כקריינית עשרות פיוטים של מיטב פייטני תור הזהב ואף משוררים בני זמננו.

על פועלה הרב בתחום נבחרה מורין ב-2015 לאחת מ-50 הנשים מעוררות ההשראה בישראל במגזין 'נשים'.

נהדר שיתפה פעולה עם אמנים ישראלים רבים, ביניהם אתי אנקרי, אהוד בנאי, ברי סחרוף, רונה קינן, שאנן סטריט , דניאלה ספקטור, דין דין אביב, שלמה בר ועוד. נהדר הופיעה ב15 שנים האחרונות בארץ וברחבי העולם עם ההרכב שלה, עם הרכבים בהם התארחה ועם תזמורות בפסטיבלים למוסיקת עולם, למוסיקה קלאסית-מערבית ולמוסיקה בת זמננובנוסף, הופיעה מספר פעמים עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית,  תזמורות סינפונט רעננה וב"ש.

נהדר נמנית עם רשימת אמנים יוקרתית של ה-BBC שהוציא ב-2012 דיסק כפול למוסיקה מכל העולם, ובו היא מבצעת שיר ערש עממי-פרסי בעיבודה. הפיוט "תפילה לשלום" מסליחות ליום כיפור בהלחנתה, זכה להופיע באירופה בתקליטור עולמי לכבוד 100 שנה לפרס נובל.

משתתפים:
מורין נהדר
 – שירה, סטאר פרסי
לירן בדור 
– גיטרה אקוסטית, מפוחית
אורך המופע: שעה וחצי

תמונה באדיבות המרצה.