הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
נחום שוורצברג - הרצאה סופר

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

הרצאת סופר – נחום שוורצברג

"לחם קימל" - ההרצאה

"לחם קימל" – הרצאתו הייחודית והמקורית של הסופר ואיש התקשורת נחום שוורצברג – על פי רב המכר המצליח פרי עטו, היא מסע נוסטלגי ומלא הומור, מרגש ומעורר געגוע לתל אביב של שנות השבעים, לריחות, לטעמים והדמויות המיוחדות שלה.

נחום לוקח אותנו לסיור בחנות המכולת המיתולוגית של סבא אהרון האהוב, לרחוב דיזנגוף, גן החיות של תל אביב, בית המהנדס, פוטו פרג', מאירלנד ועוד ועוד מקומות המתובלים בזכרונות של הילד שהיה ומערכת היחסים המיוחדת והקרובה עם סבו האהוב ומלא החוכמה.

"בסוף אנחנו הולכים. אנחנו רק אורחים כאן על פני האדמה. כל מה שנשאר מאיתנו הוא רק זיכרון, אז כדאי שהזיכרון יהיה טוב. תהיה טוב, תחשוב טוב ותעשה טוב. זה תמיד חוזר אלייך ואנשים זוכרים. זה מה שסבא שלי, בעל חנות מכולת בדיזנגוף, היה אומר, והוא היה מיישם את זה, מדי יום ביומו. בהרצאה נפגוש שלל דמויות ומקומות שחלקם הגדול כבר איננו איתנו. רק ריח אחד מיוחד עדיין נותר ומסרב להתפוגג: ריחו של לחם קימל טרי".

נחום שוורצברג, יליד 1971, נולדתי וגדלתי בתל אביב ואני מתגורר בה עד היום.
במרץ 2020 עם פרוץ משבר הקורונה, עם היציאה לחל"ת ממשרה כמנהל פיתוח עסקי, ישבתי לכתוב את ספר הביכורים שלי, "לחם קימל".
הרעיון לכתוב ספר שיספר על דמותו של סבא אהרון וחנות המכולת שלו ברחוב דיזנגוף התבשל אצלי כבר קרוב לעשור. עם פרוץ הסגר הראשון, החלטתי שאין זמן מתאים יותר לכתוב מאשר עכשיו.
כתיבת "לחם קימל" נעשתה בפרק זמן קצר של שלושה חודשים בלבד בהם כתבתי כמעט ללא הפסקה וחזרתי להיות אותו הילד במכולת של סבא אהרון. בספר מתוארת לא רק תל אביב אלא המדינה כולה כפי שהייתה בשנות השבעים הקסומות.
הספר יצא לאור לשמחתי תוך חודשים ספורים בהוצאת 'קוראים' מבית "סטימצקי" ובספטמבר 2020, כשבוע וחצי לפני ראש השנה, הגיע הספר למדפי החנויות והפך לרב מכר.

מאז אני מתאר את מסעי האישי בדף הפייסבוק שלי, בנוסף אני כותב בלוג שבועי ב-"הארץ".

 

צילום: באדיבות הסופר