הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
יאיר קידר

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

סרטיו של יאיר קדר

סרטים בעקבות יוצרים - בסימן נשים בספרות/ח.נ ביאליק

מרצה: יאיר קדר דוקומנטריסט ופעיל בתחום התרבות. עוסק בספרות עברית, תרבות עברית, קולנוע תיעודי.

בסימן נשים בספרות
הקרנה של הסרט "שבעת הסלילים של יונה וולך" ושיחה עם הבמאי יאיר קדר .
מסע קולנועי אל עולמה של יונה וולך, משוררת אגדית ופורצת גבולות, שמתה בגיל צעיר, מותירה אחריה מיתוס ושובל מעריצים. יותר מ -25 שנה לאחר מותה, מתגלים שבעה סלילי הקלטה מהראיון שהעניקה וולך לעורכת הלית ישורון לפני מותה. בראיון, מתוודה וולך על המסע שעברה בחייה הקצרים: על המשיכה לשיגעון, הנסיונות בסמים, המפגש שלה עם אלוהים ועל הסכנות שבכתיבה. הפרק השני בסדרת "העברים" הוא מפגש מסעיר ומטלטל עם אמנית יוצאת דופן, שחידתה לא נפתרה עד היום.

בסימן נשים בספרות
הקרנה של הסרט "לאה גולדברג בחמישה בתים" ושיחה עם הבמאי יאיר קדר.
במאי 2011 חגגה לאה גולדברג יום הולדת מאה. היא היתה משוררת, חוקרת, מחברת ספרי ילדים, מחזאית, מתרגמת מבריקה, והותירה אחריה כמאה ספרים שנקראים עד היום. הסרט הוא הצדעה דוקומנטרית למשוררת האהובה בישראל, והוא מספר את סיפור חייה ויצירתה דרך חמישה בתים, ובאמצעות שיחות עם חבריה, ארכיונים וסטילסים, שירה ופזמונים, טיפוגרפיה אמנותית ווידיאו ארט, ויוצר חוויה של היכרות אינטימית עם סיפור חייה הסוער של האשה שבחרה בעברית והעברית בחרה בה.

הקרנה של הסרט התיעודי החדש על ביאליק – "מלך היהודים" ושיחה עם הבמאי יאיר קדר
כבר בגיל 30הוא הפך למשורר הנודע בעולם היהודי, הוא חי בתל אביב מעט שנים, אבל אהב אותה עד מאוד, 100000 אנשים נכחו בהלווייתו בשנת 1934 "מלך היהודים" מביא את סיפורו של היהודי האהוב בזמנו, חיים נחמן ביאליק, דרך אנימציה ייחודית, בקולו של חיים טופול, דרך קטעי ארכיון נדירים, צילומים נשכחים, שירי ביאליק ששרה נינט, ומיטב חוקרי ואוהבי ביאליק מהארץ ומהעולם, ומספר מחדש את הסיפור על הילד מהעיירה שנהיה למלך היהודים. אחרי בכורה עולמית בפסטיבל דוק אביב, מאי 2014, ולרגל 80 שנה למות המשורר הלאומי.

אמצעים טכניים הדרושים לכל הסרטים:
1.  מקרן + מסך + רמקול (הקרנה באמצעות קובץ במחשב, דיסק און קי או DVD)
2.  מיקרופון + רמקול (לדיבור)
3.  חדר או אולם שאפשר להחשיכו.