הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
שוקה די נור

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

שוקה די-נור

החיים מִמְעוֹף הסיפוּר

הרצאות:
בהיותו מוּכּר כאיש הסיפורים והתובנות שוקה מעביר היום הרצאות בכל רחבי הארץ. בהרצאותיו הוא משתף את סיפורו האישי כיצד הגיע 'מעולם המיספרים לעולם הסיפורים' ושוזר בכך סיפורים המותאמים לקהל שמולו. הסיפורים מרגשים, משעשעים, מפתיעים, ובעיקר מלאי תובנות שמשאירים את המאזין עם הרבה חומר למחשבה גם לאחר מכן.

*אפשרות להרצאה בודדת, או סידרה של הרצאות בנושאים מגוונים: "סיפורים ככלי להצפת ערכים" (מתאים מאד לאנשי חינוך והוראה), "סיפורים בניחוח אישה", "סיפורי משפחה וחינוך", "סיפורי קסם המקרה".

סדנת מספרי סיפורים:
"לעולם אל תציג תובנה ללא סיפור. לעולם אל תספר סיפור ללא תובנה…" (סטוּ מקלארן)

סדנה בנושא "אמנות הסיפור הקצר וחיבורו לתובנה מעוררת מחשבה" – בסדנה שוקה משתף מניסיונו וחוויותיו רבות השנים בליקוט, בעריכה ובכתיבת סיפורים קצרים, בחיבורם לתובנות וכמובן בהגשתם ובהופעה איתם לפני קהל.

הסדנה כוללת חמישה מפגשים שבועיים או דו שבועיים בני 90-100 דקות:
מפגש ראשון – "ת'שמע סיפור"
מפגש שני – "רזי הסיפור הקצר"
מפגש שלישי – "גדול הוא האומץ לחכות מהאומץ לשפוך את הלב" (נתן זך)
מפגש רביעי – "הסיפור הקצר והפאנץ' ליין"
מפגש חמישי – "הדרור לדימיון"

שוקה די-נור, רואה חשבון וכלכלן במקצועו שימש במשך למעלה משלושים שנה כמנהל כספים בכיר בתעשייה הישראלית, כולל שהות של מספר שנים בארה"ב ובסין. לאחר הכשרה של מספר שנים, הוא משמש גם כמאמן אישי וכמאמן ומנחה של מנהלים.

שוקה מספר: "בסוף שנת 2004 ,ואני אז מנהל בכיר בחברה גדולה, התחלתי לשלוח לעובדַי לפני היציאה לסוף השבוע, מעין איגרת של עמוד אחד, שבה חלקתי אתם דברים שקראתי, שחוויתי או ששמעתי. היו אלה דברים שחשבתי שיש בהם לרַגש, לשמש כחומר למחשבה, ובעיקר לראות דברים מזווית אחרת. ומשלושים עובדַי צמחה הרשימה עם השנים והגיעה לאלפים. היום אני משגר את זיקוקי הדי-נור הללו, דרך בלוג אישי, אחת לשבועיים, לקראת סוף השבוע.
לפני כמה שנים שמע שמעון פרנס על הזיקוקין הללו שנשלחים בין אנשים וכך נוצרה הפינה הקטנה שלי – "זיקוקין די-נור" – שמשודרת כבר למעלה מעשור בתכניתו השבועית ביום שישי אחרי הצהריים "העונג השישי".
הזיקוקין הללו משוגרים מתוך כוונה צנועה לעשות הבדל כל שהוא לאנשים. לרגש, להעלות חיוך, לספק חומר למחשבה, לראות דברים מזווית אחרת, ואולי סתם לתרום לכמה דקות של נחת במרוץ המטורף של היום-יום…

במהלך השנים קובצו סיפורי החיים הללו לשני ספרים, שהוצאו לאור בשנת 2011 ובשנת 2018 .

למפגש נוסף עם שוקה די-נור>>