הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
שירלי אברמי

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

הרצאה ד"ר שירלי אברמי

הרצאות, מפגשים, סדנאות וייעוץ - "מילים נושאות הרחק"

הרצאות במגוון נושאים לקהלים מגוונים:

  • "להביט אל האור: על ציור, שירה ותהליך היצירה": בהרצאה אני מדברת על השירים והציורים שלי, איך התחלתי לצייר בגיל 50 ולכתוב שירים בגיל 55, ומאז כבר פרסמתי שני ספרי שירה – 'להביט אל האור' ו'אור וצל וקווי מתאר' (הוצאת עיתון 77), והשתתפתי בתערוכות ציור קבוצתיות רבות ובתערוכת יחיד. ההרצאה מלווה במצגת ובה ציורים וגם שירים.
  • "סוד הקסם היפני": הרצאה שמנסה לפצח את "סוד הקסם" ומבוססת על אהבה גדולה ליפן ועל חוויות ממסעותיי אליה ובה. ההרצאה כוללת גם שיחות שקיימתי עם מומחים, וטעימות משירי הייקו ומחוכמתם של נזירי הזן, חיי הסמוראים והיסטוריה, תרבות ואדריכלות.
  • "הנגשת מידע לקבלי ההחלטות": ההרצאה משלבת בין הקורס שלי 'הנגשת מידע למקבלי ההחלטות' במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית, לבין ניסיוני כמנהלת מרכז המחקר והמידע של הכנסת (ה"ממ"מ), וכוללת תיאוריה, פרקטיקה וטיפים שימושיים.
  • "קאנרקי – ביפנית: שישים – הגיל של ההתחלה מחדש": הרצאה אופטימית על זיקנה, שמציגה את מנהגי חגיגות גיל שישים ביפן, התפיסות העומדות מאחוריהם, ומגוון הסתכלויות על זיקנה במבט חדש, ומתחדש. ההרצאה כוללת גם הצגה של זיקנה באמנויות השונות – ציור, שירה וספרות.
  • "עדיף שהיה מת במלחמה: התאבדות והשפעתה על בני המשפחה": הרצאה המבוססת על ספר העיון שלי בשם זה, שיצא לאור ב-2020 בהוצאת הקיבוץ המאוחד. ההרצאה כוללת הסבר תיאורטי על תופעת ההתאבדות, ועל השפעתה על בני משפחה – הורים, אחים ילדים ובני זוג. היא נובעת מניסיוני האישי כבת לאב שהתאבד, מראיונות שערכתי, וממקורות בספרות המקצועית. בגלל שהנושא קשה – בניתי הרצאה קלה, ובה אני מדברת גם על מניעה, שיקום וצמיחה.

וכן מפגשים אישיים וקבוצתיים, והנחיית סדנאות, בהיבט הרחב של תחומים אלה.

שירלי אברמי . ד"ר (PhD) לעבודה סוציאלית. בעבר מנהלת ועדת העבודה, הרווחה והבריאות; מרכז המחקר והמידע (הממ"מ); ויחידת כת"ף לפיקוח פרלמנטרי, בכנסת. בעלת היכרות מעמיקה עם הליכי שלטון וממשל, מרצה לשעבר במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית, ואמנית פעילה. ציוריה מוצגים בתערוכת יחיד, והשתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות.

סְפריהּ:
אור וצל וקווי מתאר. שירים, הוצאת עיתון 77, 2021
להביט אל האור. שירים וציורים. הוצאת עיתון 77, 2018. הדפסה שנייה 2019.
עדיף שהיה מת במלחמה. עיון. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 2020
מטבעות הזיכרון. פרוזה. הוצאת צמרת 2013