הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
הרצאה תהל פרוש

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

תהל פרוש – מפגש סופרת

מפגש משוררת אינטימי על ספריה, על כיצד לכתוב כתיבה משפיעה וכתיבה פוליטית


מפגשי משוררת אינטימיים
במפגשים אדבר על ספריי, בצע ויחסי בעלות, ועל השאלה מה היחסים בין כתיבת שירה לירית ואישית לכתיבה משפיעה ופוליטית. אספר על התקבלות הספרים בארץ ובעולם ואקריא שירים משלי ושירים אחרים מעוררי השראה ויופי.


סדנאות שירה
(ניתן לערוך סדנה חד פעמית או סדרת מפגשים). נקרא שירה מעולה ומעוררת השראה של משוררות ומשוררים מקומיים ומארצות אחרות. המשתתפים יקבלו תרגילי כתיבה לעידוד היצירתיות שלהם ותמיכה בה, ולאחר מכן משוב על כתיבתם. נשאל בין השאר גם איך כתיבה יכולה להיות אישית ובו בזמן לצאת מגדר האני ולהתחבר לעולם.


סדנאות לכתיבה משפיעה
סדנה חד פעמית או סדרת מפגשים. נקרא רשימות ומסות יפהפיות מעוררות השראה (אדריאן ריץ', אורסולה לה גווין, ג'ונתן פרנזן ועוד) ונשאל כיצד ניתן לחבר בין רגש אישי לספירה הציבורית, ולכתוב את החיבור הזה באופן חי, אינטימי ומעורר הזדהות.


הרצאה בנושא המפגש בין ספרות וכלכלה במאה ה-21
ההרצאה תתמקד בשאלה כיצד משפיעות שאלות של כסף ועבודה על הספרות העברית בעשור האחרון ומעצבות אותה. נקרא טקסטים של סופרות וסופרים עכשוויים כגון אורלי קסטל בלום ונעה ידלין, ונעמיק בהם לאור מחשבות ורעיונות על ההיבטים הכלכליים-חברתיים של תרבותנו.


תהל פרוש היא משוררת, סופרת, פובליציסטית, עורכת ופסיכולוגית.
ספרה הראשון 'בצע' יצא לאור ב-2014 בהוצאת מוסד ביאליק, וספרה השני 'יחסי בעלות' יצא לאור בשנת 2020 בהוצאת אפיק.
שיריה זכו לשבחי הביקורת וקהל הקוראים, תורגמו ליותר מעשר שפות, פורסמו בכלי תקשורת וכתבי עת מקומיים ובינלאומיים והוצגו בפסטיבלים ותערוכות ברחבי העולם.
ספרה 'בצע' זכה במענק התרגום היוקרתי בארה"ב National Endowment for the Arts.
ספרה 'יחסי בעלות' זכה במענק התרגום של קרן עם הספר לתרגום ספרות עברית.

ספר המסות שלה '64 סיבות להישאר בישראל' עתיד לצאת השנה בהוצאת הקיבוץ המאוחד-ספריית הפועלים.

פרוש חוקרת באוניברסיטת בן גוריון וכותבת על ניאוליברליזם בספרות עברית חדשה, והיא משמשת כמרצה לספרות וכתיבה במוסדות אקדמיים וחוץ אקדמיים. עבודתה האקדמית זכתה לפרסים כגון פרס דב סדן ופרס נעמת. כמו כן היא מפרסמת טורים ומסות בעיתונות, ובין השנים 2015-2017 כתבה טור שבועי במוסף סוף השבוע של עיתון הארץ.

תמונה באדיבות המרצה.