הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
הרצאה שירלי נס-ברלין

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

מפגש עם הסופרת שירלי נס-ברלין, אודות ספרה 'בת טובה דייה'

'כשאין אור בקצה המנהרה – 5 דרכים מוכחות להאיר בכל זאת'

הרצאה שופעת אופטימיות ותקווה לילדים להורים מזדקנים

כשעוברים תקופה קשה, יש שאומרים שהנה האור בקצה המנהרה ואם רק נמתין מעט ונחזיק מעמד הוא יגיע.
כשמטפלים בהורים מבוגרים, האור בקצה המנהרה איננו. אין למה לצפות שישתפר ויהיה טוב יותר.
ולמרות ההבנה קורעת הלב הזו, החיים ממשיכים. מערכות יחסים בחיינו ממשיכות להתקיים, העבודה ממשיכה לדרוש את דרישותיה, הילדים תובעים את תשומת הלב שלנו, את השמחה שלנו, את הנוכחות, פרויקטים שהתחלנו, חלומות שמחכים  לרגע הגשמה, דבר לא נעצר כשאנו יושבים ליד מיטת הורינו ונפרדים בתהליך ארוך ומייסר.

איך עושים את זה? איך ממשיכים לחיות תוך כדי? איך מתמלאים כוחות לתפקד ואולי אפילו לחוות חוויות של הנאה, כשאנו עוברים את אחת החוויות המטלטלות ביותר שנעבור כבני אדם, כשכל הזמן הכאב נוכח?

שירלי נס-ברלין, מרצה וסופרת לחשיבה חיובית, מחברת הרומן: "בת טובה דייה", בהרצאה של תקווה וחוסן פנימי המציגה 5 דרכים מוכחות מחקרית שיעזרו לך לצלוח את התקופה הזו מבלי להתפרק בה או אחריה.

"בת טובה דייה" – הרומן הראשון של שירלי "החיובית" (מבית שתים הוצאה לאור), שמתאר את התמודדותה של אלה עם אשפוזה של אימה העוצמתית, מול אחותה שנדמה שטובה ממנה בכל וגם בזה, בעלה המנוכר וילדיה התובעניים. ובמיוחד מול עצמה. באומץ לב ובאותנטיות משולבת בהומור דק, הספר מאיר רגעי אנושיות מכמירים, ומיידד את הקורא עם גיבורה שאינה מרגישה או מבינה כמה היא גיבורה במסע חייה.

קרדיט תמונה: עידו לביא