הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

מירב משולם לוי

על היצירה:

הספר ״אבא, אתה עוד אוהב אותי״? הוא ספר העוסק בילדה בשם דיתי, ומערכת היחסים שלה עם אבא שלה. היא מדמיינת כל מיני הרפתקאות ותוך כדי כך עושה בלאגאן עצום בבית, כשהיא בודקת בכל פעם, האם אבא שלה ממשיך לאהוב אותה גם אחרי כל ״הנזקים״ שהיא עושה. אהבתו של אבא, כמובן, מובטחת לה, מה שמחזק את ביטחונה של דיתי להמשיך ולדמיין.

המפגש הספרותי על ״אבא, אתה עוד אוהב אותי״? מחזק מאד ביטחונם של הילדים באפשרות שלהם ליצור, באהבה התמידית של הוריהם שיעמדו תמיד מאחוריהם, ובחשיבות הקריאה והכתיבה או היצירה בכלל לנפש האדם. במפגש אספר על התפתחותי כסופרת ילדים, ואפתח מקום לדיון על האפשרות שלהם עצמם ליצור. נקרא את הסיפור ונדון מאילו חומרים ביתיים בונה דיתי הגיבורה את תמונת הדימיון שלה, מה הפער בין האיורים לכתוב ומה תפקידו של אביה בקשר בינו לבין דיתי, כמחזיק את רשת הביטחון מתחתיה בזמן שהיא יוצאת להרפתקאותיה… נדון בביטחון שמעניק לנו מבוגר קרוב או ההורים, כאישור המופנם בתוכנו להמשיך ליצור ולדמיין ללא גבולות, תוך שאתן דוגמאות מהדרך בה גדלתי. המפגש כולו יעמוד בסימן חיזוק אהבת הילדים והילדות את עצמם ואת יכולתם לברוא עולמות באמצעות כוח הדמיון והיצירה שלהם. נדון בהשפעות ספרותיות עליי, שתרמו לבניית דמותה של דיתי ונדבר עם הילדים על קלאסיקות כבילבי, למשל, וגיבורות עצמאיות נוספות, היוצרות את עולמן בחופש, כמוה. נדון בשאלה כיצד נולדים סיפורים והאם הם יכולים לשנות משהו בעולם. בסיום אדבר ואראה בקצרה בתמונות כיצד נוצר ספר (עם העורך, המאייר, בית הדפוס) ומהי החוויה במפגשים עם הילדים (למשל, בשבוע הספר).

המפגשים מיועדים לכיתות א׳ וגן חובה, אפשרי עד כ 80 ילדים. 

 

על היוצרת:

מירב משולם לוי היא סופרת ילדים. הוציאה חמישה ספרי ילדים לאור:

"סוד האגם המלוח"

"האריה והשאגה"

"עכברון המציל"

שלושתם יצאו בסידרת "מסיפורי היער הירוק", הוצאת ספרית פועלים-הקיבוץ המאוחד.

"סוד האגם המלוח" אף הפך להצגה מטעם תיאטרון הקיבוץ, שזכתה בפרסים בפסטיבל תיאטרון הילדים בחיפה. הספר יצא בשלוש מהדורות. הספרים כולם קיבלו ביקורות טובות, וזכו באהבת הקוראים. 

״אבא, אתה עוד אוהב אותי״? – הספר נבחר למצעד הספרים של משרד החינוך. בהוצאת טל מאי ספרי ילדים ונוער. היה מועמד ל"אות הפנקס". כרגע במהדורה שנייה. רב מכר בהוצאה.

״אבא, אפשר לשיר לך שיר״? – מהספרים המומלצים לשבוע הספר אותה שנה.

בהוצאת טל מאי ספרי ילדים ונוער. מהדורה ראשונה אזלה ומחכים להדפסת מהדורה חדשה.

שני הספרים זכו לאהבת הביקורת והקהל. 

כמו כן, מירב היא זמרת, מנחת חוגי מוסיקה ושעות סיפור לגיל הרך במרכזים קהילתיים, גנים ואירועים מזה כעשרים שנה ומופיעה בקביעות בערוץ הופ ילדות ישראלית ובערוץ לולי. 

לחצו כאן לעמוד הויקפדיה של האמנית 

 

לסיכום: 

המפגש הספרותי על ״אבא, אתה עוד אוהב אותי״? מחזק מאד את ביטחון הילדים ביכולתם לדמיין וליצור, ובהפנמת התמיכה שהם מקבלים מבית לאישור פנימי שיאפשר להם להתנסות במרחבי יצירה ודימיון. הוא עוסק גם ביחסים בין דיתי לאביה וגם ביכולתה של דיתי להמריא אל על עם יצירתיותה. כמו כן, הוא פותח שאלות לגבי כוחם של הספרים להשפיע בעולם: האם הם באמת יכולים להשפיע על המתרחש (למשל, לסיים מלחמות…?) או על עצמנו ועל תפישתנו את מה שקורה וכתוצאה מכך גם על פעולותינו.

המפגש מקרב מאד את הילדים לקריאת ספרות, ככלי חשוב ביותר המצוי ברשותם, כבסיס למרחב דמיון ויצירה.