הרשמו לדיוור
מפגשים כל מה שמעניין
אורן נהרי

להזמנת הפעילות:

שאלות? נשמח לענות

עינת קליינפלץ מנהלת מחלקת "מפגשים" והדרכה דוא"ל: einat@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 104 נייד: 052-4272728


סתיו פולק מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: stav@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 125 נייד: 054-3050578


אלה לביא מפיקת תוכן ומשווקת פעילויות "מפגשים" והדרכה דוא"ל: ela@icl.org.il טלפון: 03-6180151, שלוחה 105 נייד: 054-3210866

אורן נהרי – עיתונאי בכיר

המזרח התיכון, מדינת ישראל, תרבויות ותקשורת

הרצאות במגוון תחומים:

*ניתן להזמין כהרצאה או כסדרת הרצאות

חברת הודו המזרחית החברה שהחלה את הקפיטליזם. כיצד חברה מסחרית היתה בעלת הצבא השני בגודלו בעולם, כיצד חברה מסחרית היתה הבעלים של תת יבשת ועוד נכסים וכיצד ומדוע המהפיכה התעשייתית קשורה אליה?
הברונים השודדים הם היו אגדות בחייהם, מיתוסים במותם. רוקפלר, קרנגי, מורגן, ונדרבילט – קבוצה של אנשים, העשירים בהיסטוריה, שגדלו בעוני מחריד והיו לשליטי ארצות הברית, האנשים שהפכו אותה למעצמה הכלכלית הגדולה בעולם – ועם מותם תרומותיהם ממשיכות לשנות את אמריקה.
עולם על גלגלים הנרי פורד, האיש שהמציא את דטרויט ותעשיית הרכב.
השטן לובשת פראדה – תעשיית הביגוד והאופנה ולא, הדברים אינם זהים, חברת ליווייס וחברת זינגר שנוסדו בידי שני גברים שונים לחלוטין זה מזה – לוי שטראוס ואייזיק זינגר.
טעם החיים תעשיית המזון והמשקאות דרך חברת קוקה קולה, אולי המותג הידוע בעולם וכיצד טעות השיווק הגדולה בהיסטוריה כמעט והרסה את החברה.
לחם ושעשועים תעשיית החלומות, וכיצד הטכנולוגיה הפכה את הקול והתמונה נגישים לכולנו, מסוכנות הידיעות רויטרס עד לאולפנים הנוצצים של הוליווד.
זה התחיל בגראז'… סיפור ההיי טק, תעשיית המחשוב והמידע.
חדשנות במאה העשרים ואחת לאן אנו ממשיכים מכאן?
מהגלגל אל הכוכבים – ההמצאות החשובות בהיסטוריה (ניתן להזמין כסדרה).
המין החזק – נשים שפרצו דרך כנגד כל הסיכויים.
סדרת אישים – בסדרה זו מוצגים דיוקנאות של כמה מהמנהיגים הבולטים במאה העשרים. הסדרה כוללת שמונה הרצאות, ביניהן- בנימין זאב הרצל, מהטמה גנדי, אידי אמין ועוד.
המסעות שגילו לנו את העולם- בסדרה נביא את סיפורם של שמונה מסעות, או קבוצות מסעות, בדרכו של האדם להכיר את עולמו. בין הנושאים: פורטוגל יוצאת לגלות את העולם – תחילת עידן התגליות, מאנריקה הנווט אל מגלן ודרייק , שודדי יום, ג'נטלמנים ושען – האנגלים מגיעים, מסע הביגל  – דרווין יוצא לאיי הגלפגוס בהפלגה החשובה בהיסטוריה

אורן נהרי הוא עיתונאי, עורך ומגיש תוכניות טלוויזיה ורדיו ישראלי.